Ivča Lamková: Holky se postupně sehrávají na hřišti i mimo něj

Další kolo 2. ligy žen zavedlo naše princezny opět do prosluněné kunratické arény. V prvním zápase hraném v populárních 8:00 holky nestačily na SKV a ve druhém zápase zejména díky povedené třetí třetině porazily exprvoligové Wizardky. I díky těmto 3 bodům a zaváhání SKV v zápase s Bohemkou, stále drží krásné 3. místo. Jak turnaj probíhal si můžete přečíst v rozhovoru s novou posilou rezervního týmu princezen, Ivčou Lamkovou.

Ahoj Ivčo, jak bys zhodnotila zápas s Vinohrady?

Vinohrady jsou vždy těžkým soupeřem, holky spolu hrají již několik sezon a jejich sehranost je na hřišti vidět.

Jak moc zápas ovlivnilo to, že se hrálo od 8 hodin ráno a že jste i díky administrativní chybě trenéra Danečka byly na zápase jen v 9+1?

Zápas to ovlivnilo hodně. Přece jen vstávat v sobotu v šest ráno není úplně nejpříjemnější. Je ale pravdou, že soupeř měl stejné podmínky. Některé naše hráčky to poznamenalo natolik, že ani nedokázaly vstát a přijet na zápas. I z tohoto důvodu nás bylo pouze devět do pole. Přesto jsme se s touto nepřízní osudu popraly statečně a určitě jsme nedaly kůži lacino.

Jak bys zhodnotila zápas s Wizards?

Nasazení bylo trošku nižší než v předchozím zápase. Soupeřky moc neběhaly a my jsme se bohužel jejich hře přizpůsobily. Naštěstí jsme ale ve třetí třetině zamakaly a zápas rozhodly v náš prospěch.

Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný a podařilo se vám ho zlomit až ve třetí třetině. Čím to, že jste soupeře nedokázaly zlomit dřív?

Stejně jako v ženském A týmu, tak i B tým má stejný problém, a to klidné zakončení. Často situace řešíme přesně opačně, než jak bychom měly. Šancí tedy v prvních dvou třetinách bylo nespočet, ale bohužel jsme je nedokázaly proměnit a rozhodlo se tedy až ve třetí třetině.

K týmu ses připojila po úspěšných státnicích (samozřejmě obrovská gratulace :)) podobně jako Raky z A týmu žen a už jsi stihla odehrát druhý turnaj. Jak se ti zatím v rezervním týmu princezen líbí?

Mezi holkami se mi líbí hrozně moc. Určitě nelituju toho, že jsem se z časových důvodů rozhodla přejít z A týmu do rezervního. Holky mě přijaly úplně bez problému.

A teď poslední otázka. Jak bys zhodnotila probíhající sezónu a jak vidíš sezónu následující?

Pokud to vezmu ze svého pohledu, tak pro mě tato sezóna nebyla úplně vydařená. Nejdřív jsem si poškodila ještě před sezónou vazy v koleni a musela si dát od florbalu na chvíli pauzu, následovaly státnice, takže jsem na palubovku nevstoupila asi dva měsíce. O to víc jsem ráda, že jsem dostala prostor v rezervním týmu alespoň do konce sezóny, než se rozhodnu, kam bude moje florbalová cesta dál směřovat. Z pohledu rezervního týmu si myslím, že je probíhající sezóna celkem úspěšná. Holky se postupně sehrávají, a to nejen na hřišti, ale i mimo něj.