Dorostenci napůl úspěšní

Dorostenecké družstvo vyrazilo na Jižní město sbírat další body.

První zápas nás čekala známá Sparta, která je naším největším soupeřem o poslední postupovou příčku na MČR, tudíž se od zápasu očekávalo, že bude vyhrocený a zápas budou rozhodovat maličkosti. I přes předzápasovou poradu, kde zaznělo, abychom v prvním střídání udělali maximum, si kluci nepohlídali hráče před brankou, a tak jsme museli hned od prvních minut dotahovat. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho, když se Zdenda Prokůpek trefil přízemní střelou a následně i z přesilovky Karel Petrák. Do konce první části však soupeř ještě dokázal srovnat, tudíž se šlo do kabin za stavu 2:2.
Do druhé části jsme měli v plánu zvýšit nasazení, odpovídal tomu počet lajn, který se snížil na dvě, a donutit tak soupeře k chybě. Zase se ale ukázala síla prvního střídáni, kdy kluci opět nechali dobíhajícího soupeře střílet do odkryté brány. Zbytek druhé třetiny soupeř kontroloval stav, přičemž dokázal ještě dalšími 4 góly zhoršit pro nás průběh zápasu, kluci se nechávali zbytečně rozptylovat soupeřem i rozhodčím, díky tomu jsme si také mohli zkusit za celý zápas šestkrát hru ve čtyřech. Do poslední části jsme vstoupili nadějně, když jsme nejdřív měli možnost snížit rozdíl ve skore v podání trestného střílení, avšak branky jsme se dočkali až o 2 minuty později, když Jára Petrák našel krásnou přihrávkou přes celé brankoviště Waldyho, a ten už se nemýlil. Bohužel jsme dobré nasazení nedokázali udržet, proto si ze zápasu odnášíme jenom špatný pocit a více stresu o boje na MČR.

Autoři: DM & JW

V druhém zápase nás čekal celek Prague Tigers. Soupeř nastoupil po prvním (z jeho pohledu) těžkém zápase s Blacky a jen v osmi lidech do pole, což předurčilo samotný vývoj zápasu. Zápas kluci dokázali rozhodnout již v první třetině, ale soupeř se snažil potrestat občasné zmatky v rozehrávce. Většinu času ale trávil na své polovině v hlubokém bloku. Od druhé třetiny to již bylo jen vylepšování kanady. Padlo celkem 25 branek do soupeřovy sítě a některé z nich byly opravdu výstavní. Nejsložitější zápas to byl asi pro našeho gólmana, který za celý zápas podle mě neměl více jak dvanáct zákroků. Z toho dostal čtyři branky (většinou po nedůrazu v brankovišti, výjimkou byl jen proměněný nájezd soupeře při naší přesilovce) a ze zbývajících zákroků byla více než polovina opravdu těžkých. Myslím si, že takovéto zápasy nepřináší nic pozitivního ani jedné straně.

Autor: MM

Panthers Praha – Sparta Praha 3:7 (2:2, 0:4, 1:1)
Panthers Praha – Prague Tigers 25:4 (6:1, 9:2, 10:1)