Ženy to neurvaly!

Jeden z prvních hezkých jarních dnů dorazil k mimopražské hale v Hostivicích a stejně tak naše ženy, které svedly souboj s městským rivalem z Chodova.

Začátek utkání se nesl v otevřeném duchu a šance byly vidět na obou stranách, kdy Chodov zvládal mazat naše občasné přečíslení a my jsme zároveň stíhali blokovat střely a rozrážet rychlé útoky. Neuvěřitelně pak z ničeho zavěsila Jelínková po milimetrovém lobu na což o pár vteřin později odpověděla Řepková. Chodovu se začaly probouzet útočné a někdy až násilné ofenzivní hrátky a postupně panterky zavřely na jejich vlastní polovině. Ty se však před florbalovým obrem nesklonily a do konce první třetiny stihly vyrovnat a párkrát i zatopit v malém brankovišti Christiánové.

Na začátku druhé třetiny nedostály hráčky hostí své přednosti a pořád nebyla jejich pověstná drtivá převaha na hřišti vidět. Panterky se stále vrhaly do zběsilých útoků, které kryla gólmanka Chodova a nebo sama náhoda a štěstí zabránilo kulatému nesmyslu, aby překročil brankovou čáru. To samé se ale bohužel nedalo říci o svatyni a gólmance Červové, které buď nepřál odskok míčku po zpackané střele Suché nebo jí pro změnu balónek proklouzl mezi prsty při jedovaté střele z mezikruží z čepele Pláškové. I přesto všechno ale předváděla skvělé zákroky a živila naději na srovnání. Do kabina ale panterky odcházely s tří gólovým mankem.

Úvod třetí třetiny byl divoký a hned v prvních minutách mohli diváci vidět využitou přesilovku hostí, kdy Frantíková nekompromisně propálila vše, co jí stálo i nestálo v cestě, a zároveň i proměněný nájezd Syslové. Postupně se ale začala vytrácet i fyzička domácích, čímž rozehrávka a hra celkově začala váznout. Pomalého pohybu, laxního bránění a občas i nedůraznosti v brankovišti začaly využívat hráčky Chodova a přestaly domácí pouštět na svou polovinu.

Překvapení se tak nekonalo a Chodov si na daleké Jižní Město odváží plný možný počet bodů!

Panthers Praha – Fat Pipe Florbal Chodov 4:8 (2:2, 0:3, 2:3) online | stream

Poměr střel: 20:35
Počet diváků: 83
Hráčky utkání: Tomáš Kostínek a Martin Reichelt

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Dnes jsme byli odvážnější než při venkovním zápase, agresivní hra na Chodov platila, ale pár horších střídání a ztráta koncentrace nás stála lepší výsledek. Díky soupeřům, divákům a pořadatelům.“

Komentář trenéra hostů (Lukáš Procházka): Spokojenost tak napůl. Na míčku jsme hráli dnes dobře, do obrany trochu pasivněji a lehkovážněji. Škoda, že se nám moc nechtělo před soupeřovu branku a snažili jsme dohrát každou akci do jasné pozice. Gólů jsme mohli nastřílet i tak podstatně víc.“

Autor: Marek Máčala