Muži míří do play-off!

V slunečném nedělním odpoledni čekal naše muže zápas proti Katům z Kadaně. Účast v play-off už jim v sobotu zajistili kluci z Kobylis prohrou v Jaroměři.

Po ospalém úvodu utkání, kdy už ve 3. minutě otevřela skóre utkání Kadaň po chybě v rozehrávce se Panteři probrali a během první části se prosadili hned šestkrát. Hostující tým napadal, což domácím vyhovovalo a prosazovali se převážně z rychlých protiútoků po pěkných akcích.

V úvodu druhé části se kvůli nepřesnostem v rozehrávce Panthers prosadila dvakrát Kadaň, nicméně více ze hry měli stále domácí. Po krásné kombinaci navyšoval na 7:3 Tomáš Hradec, za 12 vteřin byli však Kati důraznější na brankovišti a opět snížili. V krátkém sledu po sobě se poté prosadili přesně mířenými střelami nejprve Tomeš a poté Kalous a na tabuli svítilo skóre 9:4. Tři minuty před koncem prostřední třetiny dostali možnost trestného střílení hosté, Limberg si ale s Hruškou neporadil. 15 vteřin nato však po fatálu domácích vyzval ke skórování osamoceného Štěrbu, který se nemýlil a do šaten se odcházelo za stavu 9:5.

V poslední části už si Panteři i přes drobné výpadky pohlídali náskok a pohodlně si došli pro vítězství 11:8. V posledním kole čekají na Panthers Kobylisy, které už na play-off letos nedosáhnou.

21. kolo Národní ligy: Panthers Praha – FBC DDM Kati Kadaň 11:8 (6:1, 3:4, 2:3) online

Střely na branku: 36:17, počet diváků: 47

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Byli jsme celou dobu lepší, vyjma některých pasáží, kdy jsme do toho nedali úplně vše. V tu chvíli soupeř trestal téměř každou chybu. Nakonec rozhodla přeci jen naše větší aktivita, díky za zápas a Zelí, bojuj!“

Komentář vedoucího družstva hostů (Erik Štěrba): Soupeř nás fyzicky přehrál, tahal za delší konec po celou dobu. Každopádně děkuji klukům, že to odmakali až do konce. Omlouvám se gólmanům, že jsme je nechali tak vykoupat a soupeři hodně štěstí do playoff. Zelí, zdravíme!“