Éčko doma dvakrát vítězně

Svůj domácí turnaj si o uplynulém víkendu užili Muži E, kteří chtěli potvrdit pozici lídra a před zápasy se soupeři z vyšších pater se naladit na vítěznou vlnu.

Trenér Martin Bajer ukázal své zkušenosti již před turnajem, když nominoval 3 kompletní formace a rozhodl se rozložit síly z náročného celodenního pořádání mezi více borců. V brance se představilo osvědčené duo Svoboda & Bicek.

Do prvního zápasu proti Pečkám nastoupil v brance Svoboda, který chtěl  nechat zapomenou na své nejhorší představení, které letos předvedl právě proti Pečkám v podzimní fázi sezony (6 obdržených branek, z toho 3 pomalu v jedné minutě). Že tentokrát to bude jiný zápas, napovídala i sestava protihráčů, čítající pouze 7 statečných. Hned ve druhé minutě se prosadil aktivní Majer a do konce třetiny na 4:0 upravovali zkušení Šimůnek, Lubenský a Mattes. Pečky se dostaly asi do 2 šancí, které si pohlídal brankář Svoboda. Ve druhé i třetí třetině už naše aktivita směrem dopředu trochu vadla, skore ještě upravili Vyskočil, Ducháček a Nepraš. A když soupeř nenašel recept na panterského brankáře, jenž si i se zbylými třemi střelami poradil (i když ta v posledních vteřinách zaplavala, nebo se Svoboda zrovna podíval do sluníčka dírou ve střeše haly, a nebýt jeho pohotového zákroku helmou, tak se o druhou nulu v sezoně sám připravil).

Podle výsledku prvního zápasu a toho, jak hrál náš další soupeř svůj první zápas, by se dalo očekávat, že i tento zápas bude mít poměrně jednoznačný průběh, no opak byl pravdou. To, že to nebude tak jednoduché, bylo jasné hned po 12 vteřinách první třetiny, kdy Bicek v bráně nebyl schopný zkrotit nahození od půlky a dobíhající útočník s klidem uklidil balónek za jeho záda do brány. Naštěstí opět zafungovala dvojice Šáda a Nepraš, k zjevné nelibosti Nepraše, neboť se mu takto nedaří dohnat v kanadském bodování, která dvěma góly otočila zápas v náš prospěch. Trochu více klidu na naše hole poté přidal ještě Benedikt, který zužitkoval přihrávku od Ducháčka.
Ve druhé třetině se plně projevilo, že tento zápas nebude zrovna tím, na který bude Bicek v bráně vzpomínat v dobrém, jen díky duchapřítomnosti Majera, se skóre neměnilo. Ve třetí třetině se zápas začal přiostřovat a nabírat na obrátkách. Naštěstí se do třetí třetiny chytil i Bicek, který předvedl zákroky, na které jsme od něj zvyklí. Kapitulovat musel pouze jednou, když Dragons vyšachovali naši obranu a byli schopní zamést do prázdné branky. Je pouze škoda, že jsme neproměňovali více šancí za celý zápas, protože by to nemuselo být tak ubojované (několik tyček Berky, Lubenského střely, které končili většinou na gólmanovi soupeře, nebo několik netrefených prázdných branek a jedna sporná situace, která jako gól uznána nebyla, i když si mnoho myslí, že to gól byl).

Plný bodový zisk nám tak drží pohodlný, ale ne stoprocentní, náskok před nejbližšími pronásledovateli, nicméně hned další 2 turnaje nás postupně čekají soupeři z 2. a 4. místa, kde bude zásadní urvat body a zajistit si tak „pohárové umístění“.

Autoři: Ondřej Svoboda, Lukáš Bicek

Panthers Praha – FBC Charisma Pečky 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
Panthers Praha – SK Black Dragons 3:2
(3:1, 0:0, 0:1)