Těžká neděle

Rezervní dorostence čekaly v domácí radlické Hartwall aréně nejtěžší zápasy sezony. V prázdninami oslabené sestavě totiž narazili na první dva celky tabulky AC Sparta Praha a TJ SKV, které své soupeře až doposud válcovali.

První zápas se Spartou se nám vůbec nepovedl, v osobních soubojích jsme byli slabší a pozdě, neběhaly nám nohy do obrany a ani v útoku se nevedlo. Pokyny trenéra i přes jejich neustálé opakování nebyly plněny. Za vše tak mluví výsledek 0:8.

Na začátku druhého zápasu přišla studená sprcha v podobě gólu SKV už v první minutě, i tak jsme se ale vzchopili a dokázali skóre srovnat z hole kanonýra Netušila. Zbytek třetiny ale patřil soupeři, který rozvlnil síť ještě dvakrát (z toho jednou nešťastně o tenisku Šťastného). Ve druhé třetině nebyla převaha Vinohrad už tak jednoznačná, což se promítlo i na skóre, oba týmy přidaly po jedné brance. Šanci na přiblížení se soupeři vybojoval na začátku třetí třetiny Bursík. Exekuce nájezdu se ujal kapitán Urban, na gólmana však nevyzrál. V praxi se ukázalo pravidlo nedáš dostaneš, a to dokonce trojnásobně. Po timeoutu přišlo zlepšení hry a přineslo ovoce, když dvakrát v krátkém časovém úseku síť rozvlnil Bursík. Možnost k zapsání hattricku měl minutu před koncem Bursík, trenérovo „Udělej, co chceš, ale dej gól.“ si vzal až příliš k srdci a jeho gól nebyl uznán, jelikož se vrátil tělem i balonkem. Otěže zápasu pak opět převzal soupeř a dokráčel si pro pohodlnou výhru.

Jako každý turnaj i dnes nám trvalo příliš dlouho, než jsme začali plnit pokyny trenéra, což nás stálo zbytečně velkou rychtu od Sparty. Proti SKV už jsme předvedli bojovný a týmový výkon, za který si všichni kluci do jednoho zaslouží pochvalu.

Panthers Praha B – AC Sparta Praha B 0:8 (online)
Panthers Praha B – TJ SKV 4:10 (online)

Autor: Lávičkos