Ženy vyjely do Ostravy, Vítkovice byly nad jejich síly

V neděli čekal Ženy A výjezd do Ostravy a utkání s prozatímním lídrem tabulky Extraligy žen, Vítkovicemi. V prvním vzájemném utkání této sezony se panterkám podařilo na domácí hostivické palubovce okrást Ostravačky o bod za prohru v prodloužení, tentokrát se však překvapení nekonalo.

Od počátku utkání byly výraznějším týmem Vítkovice, které po většinu času držely Panterky pod zámkem a kombinovaly na jejich obranné polovině. Pražačky hrozily pouze z občasných protiútoků, nicméně tlaku vítkovických se jim povětšinou dařilo odolávat díky dobře postaveným blokům a skvěle chytající Horňákové. V první třetině se domácí tým prosadil pouze jedenkrát.

Na začátku druhé části musely jít Panterky do oslabení, které netrvalo dlouho – po 12 vteřinách jej využila Husková, čímž navýšila už na 0:2. V polovině zápasu se podařilo prosadit i Panthers, a to hned dvakrát, zásluhou Steinbachové a Šusterové bylo srovnáno. Radosti si děvčata však dlouho neužila, za dvě minuty kvůli výpadku koncentrace hostí a nehlídání si sbíhajících soupeřek se Vítkovice dostaly opět do dvoubrankového vedení.

V poslední části rozhodla větší fyzická připravenost, která byla na straně děvčat z Ostravy. Ač výkon Panterek nebyl vyloženě špatný, svým soupeřkám už nestačily a ještě třikrát inkasovaly.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 7:2 (1:0, 3:2, 3:0) online | stream

Poměr střel: 35:12
Počet diváků: 53
Hráčky utkání: Alžběta Ďuríková – Dominika Steinbachová

Komentář trenéra domácích (Tomáš Martiník): „Dnes zasloužená výhra, zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, vyjma asi 3 minut, kolem dvou obdržených gólů. Hodně střeleckých příležitostí, málo proměněných. Díky soupeřkám za zápas“

Komentář asistenta trenéra hostů (Daniel Škvor): „Dnes zasloužená výhra Vítkovic. My jsme nedokázali navázat na slušnou první třetinu a začali jsme odcházet fyzicky a kondičně. Příště v takových utkáních musíme být více agresivní a hladovější. Díky všem za zápas.“