7. turnaj Starších žáků A

Áčko starších žáků čekal v sobotu další turnaj prvního koše. Ve skupině nás čekaly zápasy s týmy Tatranu a Chodova. Oba soupeři jsou nám velmi dobře známí a věděli jsme co čekat, nedokázali jsme se však vyrovnat s tlakem očekávání a předvedené výkony neodpovídaly naší kvalitě.

První zápas jsme tedy odehráli s Tatranem ročníku 05. Přes tradiční blok soupeře, který hrál v rozestavení 1-2-2, jsme se od začátku špatně dostávali a hráli v podstatě jen na málo nebezpečných místech u mantinelů a naopak soupeř často vyrážel do nebezpečných protiútoků. Ve třetí minutě jsme byli nuceni jeden takový protiútok hasit na poslední chvíli za pomoci faulu. Nařízené trestné střílení ale zlikvidoval Adam Šejvl v naší bráně. Skóre se tak měnilo až na začátku páté minuty, kdy do jednobrankového vedení odskočil soupeř. Na tuto branku se nám ještě podařilo reagovat a vyrovnat, ale soupeř dvěma brankami znovu odskočil. Vrhli jsme všechny síly do útoku a snažili se vystupňovat náš tlak, ale soupeř nás velmi dobře bránil. Podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky, a nakonec i v poslední sekundě zápasu vyrovnat z hole Járy Petráka, který zužitkoval hru v šesti.

V zápase jsme sice byli více na balonku, ale nedařilo se nám dostávat do nebezpečných prostorů na středu hřiště. Naše hra tak byla bezzubá, čehož soupeř využil dobře provedenými brejky a naše vyrovnání bylo velkým dílem šťastné.

Druhý zápas ve skupině nás čekal velmi silný Chodov. Do utkání jsme vstupovali z pozice outsidera, který může překvapit. Na soupeře jsme si nejdříve chtěli počkat a hrát na brejkové situace, s čímž bohužel část mladších hráčů měla problém, protože jsou z mladších žáků zvyklí hrát plné napadání, zároveň chyby starších hráčů v útoku ulehčili soupeři přechod do útoku. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale soupeř na rozdíl od nás své šance využíval. Chodov snadno přehrával naši obranu kombinačně i ve hře jeden na jednoho a postupně navyšoval své vedení. Konečné skóre 12:2 se sice může zdát příliš jednoznačné, soupeř nás ale přehrál ve všech herních činnostech a vyhrál takto vysokým rozdílem zaslouženě.

Do zápasu o 5. místo bylo pro kluky největším úkolem se vypořádat s „dekou“, která se na nich postupně uchytila v průběhu předchozích zápasů a jako parazit se nechtěla vzdát pevného místa na svých hostitelích, aby je mohla i nadále omezovat v pohybu, bojovnosti i komunikaci na hřišti. Podařilo se to?

Do zápasu jsme si řekli, že chceme hrát aktivně, ale zároveň se zodpovědně vracet do obrany, protože jsme věděli, že proti sobě máme běhavého soupeře, který by naši nedůslednost mohl trestat stejně jako týmy v předchozích utkáních.

Ani napotřetí se nám nepodařilo vsítit první gól. Tentokrát jsme se ale přeci jen dokázali přetahovat o skóre aktivněji. Po přestávce, za stavu 2:2, bylo vše otevřené… a ve skutečnosti to bylo otevřené stále, i když jsme postupně získali více ze hry, protože bojovat bylo nutné až do úplného závěru. Až „pečeť do prázdné“ 3 vteřiny před koncem nám umožnila slavit první výhru na Bohemkou v této sezóně.

Bilance 1 remízy, 1 prohry a 1 výhry na turnaji nakonec nevypadá špatně, ale všichni asi cítíme, že máme na víc, než co jsme v sobotu předvedli. Věřme, že chuť hrát a bojovat si kluci budou do dalších turnajů o to více chránit!

Autor: Jiří Krůša Krůšek