Strži B aneb když máte na víc

I přes početné omluvy se nakonec rezerva starších sešla téměř ve třech pětkách, díru do světa ale tentokrát na Barrandově neutekla. Páté místo, hořká pachuť na jazyku a očekávaný souboj s Panthers pink na obzoru.

Proti Tigers to byla dlouho přetlačovaná a asi se dá říct, že jsme byli o něco lepším týmem. Tlačili jsme, zvonily štangle, ale góly dával soupeř – z 0:2 a ospalého tempa to v jednu chvíli bylo 3:2 pro pány v bílém, drobné chybky v obraně ale znamenaly, že další obrat měli na starosti protivníci.

V závěru jsme mocně dotahovali, dobře postavená brána a bravurní gólman Tigers nicméně vyrovnání nepřipustili, byť bylo v závěru po chybě časomíry hodně blízko. Škoda výsledku, se hrou jsme ale mohli být spokojení.

Před zápasem se Spartou doplnil naše řady Šimon, podle svých slov pouze „příchozí na čumendo“ – po dvou minutách a úspěšném draftu už oblečený v dresu a připravený na buly. A jak to tak proti Spartě bývá, už od toho úvodního se jezdilo naplno. Nebyla nouze snad o nic, padaly góly, občas i ty, které se rozhodně neohřály za brankovou čárou (petici pro VAR zašleme mailem v průběhu týdne).

Celý zápas jsme dotahovali, rozhodně jsme si nezasloužili prohrát, po smutném momentu ve druhé půli za stavu 2:2, kdy byla okázale ignorována jasná vysoká v malém brankovišti, jsme ale ztratili drajv a nechali si dát dva slepené fíky. Hřebíčkem do rakve se v závěru stala asi třívteřinová hra bez gólmana, která skončila po brutálním fatálu a uklizení meruny do prázdné.

Poprvé v sezoně jsme tak šli do souboje o sestup, kde číhala Davle, toho času se skóre 0:19. A protože má půlka týmu robinhoodskou mentalitu, rozhodli jsme se (ne zcela plánovaně) taky něco gólově chudému soupeři nabídnout. S přehledem nejhorší první poločas za dlouhou dobu, kterému chybělo úplně všechno a po němž se skupinka rodičů údajně snažila usmlouvat vrácení vstupného.

O pauze přišel kouř, neb jsme v té době už stihli jako první tým na turnaji od Davle dostat gól – evidentně pomohl, protože už po dvou minutách to bylo 3:1. Na ošklivometru sice pořád svítila tutová devítka, dokázali jsme už ale protentokrát držet hokejku za správný konec a tu a tam vymyslet náznak nějaké hezké akce. Pojistka v závěru znamenala konečný výsledek 4:1 a udržení koše.

Až se naučíme hrát naplno i proti slabšímu soupeři, můžeme myslet na víc, protože na víc i máme. Pokud ale budeme přistupovat k zápasu o sestup stylem „eeeej Davle, ty snad porazíme i s prstem v zadku,“ tak nám příště panterské Céčko, které se kvalifikovalo zpět do původního koše, nehezky vytmaví ciferníky.

Děkujeme rodičům za podporu.

Panthers Praha B – Prague Tigers 4:5
Panthers Praha B – Sparta Praha 2:5
Panthers Praha B – FBK Davle 4:1
(o 5. místo)

Autor: Paučis