Rozhovor s Petrou Haberzettlovou

Jak bys zhodnotila zápas se Ovocným Bázím?

Před začátkem utkání trenér předpokládal  herní taktiku soupeře, tedy že Báze budou vše tahat po mantinelech a přihrávat na střed. Kdyby tomu tak bylo, tak jim, z pozice beků, tu nahrávku přece nedovolíme, to je přeci jasný. V podstatě se nám to i celkem dařilo a poté jsme rychle obraceli hru zpět na jejich půlku hřiště, kde se nám dařilo  mít míček pod kontrolou déle jak 10 vteřin. Myslím si, že nám, především tato schopnost, chyběla v předchozích zápasech, kdy jsme tolik netvořili hru. Z Bází bych ale určitě chtěla pochválit gólmanku, která, teda nevím čím, se nakopla, a pochytala v 1. a 2. třetině, co se dalo i nedalo. Přes náš trvalý tlak jsme tedy nedokázaly vstřelit první gól. Tento zářez se nakonec podařil soupeřkám ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali v 29. minutě v našem oslabení. Ivča si evidentně potřebovala odpočinout na trestné židli (bohužel její záměr odpočívat 2 minuty tak tedy nevyšel). Třetí třetina znamenala obrat, kdy na nás Daneček zřejmě poslal nějaké kouzlo, jelikož už v druhé minutě dala Naty gól za asistence Ivči, a hned bylo veseleji. Pak to jen jelo. V 38. minutě následoval gól z hokejky Aničky, které nádherně přihrála Naty a šup… bylo to 2:1. Další gol na sebe nenechal dlouho čekat, kdy, přibližně o minutu později, našla Elišky přihrávka ideálního příjemce a Miklík s údivem všech přítomných nádherně trefila volný prostor v brance a bylo (3:1). Pak nám naši střeleckou šňůru na chvilku překazily Báze a daly nám přibližující branku na 3:2. To bychom, ale nebyly Panterky, abychom se nezakously a nejely dál. A ejhle, na časomíře běžela 44. minuta a Tepi s přehledem a klidnou hlavou nahrála Miklici a ta nekompromisně rozvlnila síť za zády mladoboleslavské gólmanky a potvrdila tak naši dominanci ve třetí třetině, která znamenala vítězství v tomto utkání

Báze jsou známé svojí hrou po prknech (manťácích) a následnou nahrávkou do brankoviště, kdy je vždy nějaká jejich hráčka. Jak jste se s touto hrou popasovaly?

Jak jsem už říkala předtím, tento styl hry jsme očekávali a snažili se na to připravit a tuto hru předstírat. Což dle výsledku se nám ve finále podařilo.

Jak bys zhodnotila zápas s Plzní?

Nejsem si jistá, jestli nás Slávie překvapila tím, že tolik nenapadala jako v předchozím vzájemném zápase, nebo my je, že jsme na ně vlétly, jak formule 1. Překvapivě spíš čekaly, co vymyslíme my, než že by tvořily vlastní hru. První třetina skončila 0:0 a trenér nám o pauze neměl co vyčíst. Podporoval nás v našem stylu hry, což nás motivovalo vydržet a zkoušet střílet dál. V 17. minutě rozsekla naše pokusy Naty po přihrávce od Veve. V třetí třetině jsme si vzali hru pod svá křídla a v 5 minutách jsme hodily dva góly a to od Babky, které nahrála Maki, a následně od Ivči s nahrávkou ode mě ;-). Pak pozlobila Slávie, která nám jeden gól vrátila. Ale tak nevadí po mém škádlení na brankovišti se slávistkou nás rozhodčí vyprovodil na trestnou lavici obě dvě. Plzeňáci se rozhodli pro boj a hodili hru 5 na 4. Ale tak nás si nedobrali a ani ne po minutě Ivča nahrála Naty a ta s klidem do prázdné branky upravila skóre na konečných 4:1.

V prvním zápase sezóny na Radlicích nás Plzeň napadala po celém hřišti, i za naší bránou. V našem druhém měření sil ale hráčky stály v hlubokém bloku. Jak jste si s touto změnou stylu hry poradily?

Prvního zápasu jsem se zúčastnila taky, ale rozhodně jsem dneska Plzeň nepoznávala. Byla to od nich úplně jiná hra a čekaly, co vymyslíme my. Minulý zápas nás honily nahoru a dolů, ale i na Radlicích i dnes jsme vyšly ze zápasu vítězně, takže super.

Do týmu jsi přišla před sezónou z Děkanky. Jak se ti zatím v Panthers líbí?

V Panthers je skvělá parta lidí, kteří to chtějí hrát pro zábavu, ale žádný zápas nevypouštíme. Panthers má skvělé zázemí a má hráčům rozhodně co nabídnout a pozvednout je výš. Rozhodně nelituju, že jsem se v létě rozhodla přejít k této partě. V týmu náš přivítali s otevřenou náručí.

A teď poslední otázka. Jak bys zhodnotila probíhající sezónu v rezervních týmech žen?

Já jsem z ní nadšená. Z většiny zápasů odcházíme jako vítězové a patřičně si to jako tým užíváme. Je hezké, že na každém zápase máme fanoušky, jak z rodiny Škvorů, tak někdy i z řad chlapských týmů a je nádherný pocit, když hlavně po vyhrané zápase máme komu poděkovat za krásnou kulisu, která nás žene k vítězství, ale umí nás podpořit i ve slabších chvílích. Doufám, že do konce sezony budeme moct děkovat hlavně v těch vítězných chvílích ☺.

Panthers Praha B – Florbalová akademie MB-B-Ov.Báze 4:2 (online)
Panthers Praha B – FBŠ Slavia Plzeň B 4:1 (online)

Autor: Danda