Lekce florbalu

Tento víkend náš elitní tým mužů čekal výjezd na nám dobře známé hřiště z letního soustředění, tedy TJ Lokomotivu Plzeň. Po příjezdu byli všichni ve vynikající náladě a ze šatny nastupovali na hrací plochu jak na své domácí hřiště.

Na poradě v šatně trenér upozorňoval, že soupeř hraje na rychlé brejky a že s balónkem musíme hrát my. Taktika byla vyřčena a oba týmy nastoupily na hrací plochu. Od té doby jsme se nestačili divit. První minuta a stav 2:0 pro Plzeň. Balónku jsme se moc nedotkli a soupeř po ploše jen lítal. Rychlé výměny balónku a celá pětice v pohybu. Tak se dá charakterizovat hra soupeře. Pomalí, předržování balónků, hra po přetížené straně, bídná koncovka (když jsme se k ní konečně probojovali) – tak by se zase dala charakterizovat naše hra. Jen důraz naší třetí formace s uzdraveným Radkem Šťovíčkem snese alespoň náznak kvality. Po nedůrazu plzeňské obrany snižuje právě naše třetí formace. Soupeř ale nepřipouští žádné komplikace a ještě do poloviny první třetiny třikrát skóruje a odskakuje už do náskoku 5:1. Bohužel jsou to další hřebíčky do naší rakve. Znovu připomínám, probíhá 12. minuta první třetiny. Tahle špatný začátek tenhle tým v sezóně nezažil. Tři minuty před koncem třetiny po nahozeném balónku od poloviny díky pohotovosti Šťovíčka alespoň korigujeme skóre. To ale neznamená, že je Slavata v bráně bez práce.

Od druhé třetiny se utkání trochu uklidňuje, ale opět to neznamená, že bychom byli lepším týmem. Bohužel. Soupeř hraje chvílemi velmi důrazně a my na to reagujeme poměrně často viditelnými fauly. Za jeden tento prohřešek je potrestán Míka a soupeř si po komplikované rozehrávce přeci jen počká na svou šanci a po krásném náběhu proměňuje svou výhodu jedno hráče v poli. Těsně před koncem třetiny jsme opět potrestáni, Mochan dostává 2 minuty za sekání. Naštěstí nás podrží Slavaťák a přesilovka je přerušena sirénou. V šatně opět padají povely jako zvýšit agresivitu, zrychlit rozehrávku atd. Trenér stahuje hru jen dvě pětice. Uvidíme jestli to přinese ovoce.

Krátce po buly ve třetí třetině se balónku ujímá opět Šťovíček a slušným slalomem v oslabení snižuje nepříznivý stav na 3:6 z našeho pohledu. Soupeř ale zápas kontroluje a odpovídá navýšením náskoku na 7:3. Naši kluci zvyšují tempo a soupeř je nucen občas hasit situace pomocí faulů, které oceňují i rozhodčí. V jedné této výhodě snižuje na ještě hratelných 4:7 Doméz. To je ale labutí píseň. Po fatálu v obraně a do prázdné brány, kdy jsme se ještě pokusili se zápasem něco udělat, soupeř stanovuje konečný výsledek na 9:4. Byla to pro nás dobrá lekce před play-off a doufejme, že se z toho kluci opravdu poučí. Protože na postup do dalších vyřazovacích kol s takovým výkonem asi myslet nemůžeme. Děkujeme všem, kteří přijeli kluky podpořit v jejich snažení.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – FBC Plzeň 4:9 (2:5, 0:1, 2:3) online