Elévové C: Bojovnost v oslabené sestavě

Víkend před plánovanými jarními prázdninami naše mladičké naděje čekal další turnaj. Termín byl dosti nešťastný, ale ligová komise má dosti náročné naplánovat termínovou listinu tak, aby to vyhovovalo všem, jelikož se jedná o Prahu a Střední Čechy. K utkáním jsme nastoupili pouze v počtu 4+1 s tím, že nám vypomohl ještě Matěj z přípravky.

Úkol „hlídat si každý svého hráče“ vystřídal pokyn „hlídat nahrávku mezi hráči“. Po několika taktických pokynech, které pro kluky byly nové, společně s lehkým zádrhelem ohledně golmanské výstroje, jsem se vrhli do bojů proti soupeřům, kteří měli dvojnásobný počet lidí na střídačce. Zajímavé je, že skóre každého utkání jsme otevírali my. Nejprve jsme se střetli se FBC Slavia Praha, kterou jsme poměrně hodně potrápili a dotáhli to až k remíze. Kluci plnili, co měli, až na pár detailů, takže trenérka byla úplně nadšena a prvotní strach, jak zvládneme tento turnaj v malém počtu, úplně opadl.

Druhý zápas proti Wizards DDM Praha 10 byl o poznání těžší, ale bojovali jsme, co nám síly stačili. Škoda konce utkání, kde jsme si nechali dát dvě nešťastné branky. Při čekání na poslední zápas proti druhému družstvu Wizardů jsme si zkrátili takovým debatním kroužkem, zejména se rozpovídal Matěj z přípravky, pro kterého to byl první turnaj za elévy. O sobě prohlásil, že na přípravce to není žádný střelec. Dle zápisu si to asi šetřil právě na tento turnaj elévů. Poslední utkání bylo dosti napínavé a za odmakaný výkon do poslední minuty se kluci odměnili výhrou.

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří uzpůsobili své plány a dovezli své ratolesti na turnaj, kde opravdu všichni do jednoho nechali na hřišti maximum a byl to pohledný florbal. Musím upřímně říct, že jsem byla hrozně mile překvapená, jak kluci zvládali nové pokyny a jak se poprali se všemi nástrahami turnaje.

Ještě jednou děkuji a na příštím turnaji se na Vás budu zase těšit.

Autorka: Andy