Kladenské all-in

Jarní prázdniny si daň vybraly protentokrát i na Elévech. Na Áčku se sešlo šest statečných včetně gólmana, kteří si díky odhlášení Bohemky zahráli o zápas navíc. A pochvalu zaslouží primárně za to, že kladenská jatka přežili.

Úvodní přetahovaná proti Olympu přitom vypadala dobře. Malí Panteři i přes drobné chybky plnili své úkoly a dokázali být svému soku rovnocenným soupeřem, což se projevilo i na relativně vyrovnaném skóre. Dlouho nás držel Nat, pro kterého to byla hodně povedená premiéra v bráně, ve které si navíc připsal i asistenci. Nicméně ani ta, ani pět gólů Toma, kterému se zbláznily kanóny, na výhru protentokrát nestačilo.

Druhý zápas proti Spartě byla jedna velká řežba. Měli jsme šance, měli jsme občas hezkou akci, když ale hrajete proti kvalitnímu soupeři, jenž přijel ve více jak dvojnásobném počtu, dřív nebo později vám prostě odejdou nohy. To Sparta trestala a nutno říct, že jí tam tentokrát spadlo úplně všechno. Škoda občas zbytečně dohrávaných soubojů, z naší strany pak hloupého oplácení.

Šance konečně utřít slzičky a společně se na konci zápasu se naskytla proti Kralupům, které sice nebyly zas o tolik horší než my, na nás nicméně už byla znát obrovská touha vyhrát. V jednu chvíli jsme dokonce měli luxusní šestigólový náskok, jenže začínala se logicky projevovat únava z celého náročného dne a po pár smolných chybkách se soupeř začal dotahovat na hodně nepříjemnou vzdálenost. V závěru, jenž by mohl konkurovat mnoha antickým dramatům, nás několikrát skvěle podržel Nat a uhájil tak bláznivé vítězství. Nutno dodat, že přítomní trenéři a řada diváků prožili několik zástav srdce a zestárli v průměru o 5,8 roku.

Na závěr vyčerpávajícího dne nás čekalo domácí Kladno a už od začátku bylo hodně znát, co všechno máme za sebou. Nohy se pletly, ruce už se motaly dohromady a únava se projevila i na hlavě. Nepomáhal tomu ani hodně benevolentní metr paní rozhodčí, která například uznala gól, který orazítkoval maximálně tak tyčku. Únava se kupila raketovým tempem, když navíc nejlepší střelec Tom chtěl vystřelit ze cviček jednoho ze soupeřů a místo toho vystřelil sám sebe, dohrávali jsme jen s jedním klukem na střídání – nakonec se zranil i ten, takže na place v tu chvíli hrál náš all-in. Do kladenské síťky zabloudil jen jeden splašený karbanátek, což ve výsledku znamenalo celkové čtvrté místo.

Klukům patří velká pochvala, že i přes mrzký počet celý den oddřeli na maximum a někteří z nich za to byli odměněni i památkami na svých nohách. Bohužel, sejít se nás trošku víc, mohli jsme myslet na daleko vyšší umístění – apelujeme proto tímto zas a znova zejména na rodiče, aby své ratolesti odhlašovali včas. Nemůže se stát, aby několik omluv ať už z takých či onakých důvodů přišlo večer před turnajem. Díky těm, kteří dorazili, díky i tradičně skvělým pořadatelům a budeme se těšit příště.

Panthers Praha – Olymp Florbal :-(
Panthers Praha – Sparta Praha :-(
Panthers Praha – FBC Kralupy :-)
Panthers Praha – Kanonýři Kladno :-(

Autor: Paučis