Elévky v klidu a pohodě

Po patáliích na minulém turnaji (nesešli jsme se v dostatečném počtu) nastoupily elévky k dalším zápasům v počtu pěti hráček, s tím, že jedna se vždy musela vydat chránit naši svatyni v pozici brankářky. Tři holčiny z klasické nominace byly doplněny ještě o dvě hráčky Alienů a mohly jsme vyrazit do bojů. Počet 4+1 tedy není úplně vysoký, ale pro nás naprosto dostačující.

Že na tom nebudeme nejhůře, se ukázalo už v prvním zápasu proti Spartě, která přijela bez možnosti střídání. Kvalita byla hned od začátku zápasu na naší straně, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a sami jsme byli nebezpeční v zakončení. Holky zkrátka plnily vše, co plnit měly. A když už se náhodou někdo snažil ohrozit naši branku, tak byla proti Kamča, která se zhostila role brankářky v prvních dvou zápasech. Druhá část probíhala naprosto stejně jako ta první, dokonce obě strany přidaly stejně branek a my slavili vysoké vítězství.

V druhém utkání dne nás čekal tým SKV. Zápas byl o poznání vyrovnanější než první, i tak jsme ale byli lepším týmem. Tři slepené góly z prvních dvou minut donutily soupeře vyžádat si oddechový čas. Hra se tím více zklidnila a ubylo gólů. Bohužel nakonec se soupeři přeci jen podařilo překonat Kamču, která tak si nemohla připsat čisté konto.

Třetí klání byl zároveň souboj o první místo a Olymp byl přeci jen favoritem, vzhledem k tomu, že oběma předchozím soupeřům naložil dvoucifernou nadílku. My se ale nezalekli a už během prvního střídání jsme se mohli radovat z vedení. Bohužel, po několika velice dobře odehraných minutách se naše hra začala rozpadat, jelikož jsme přestali rozebírat hráčky soupeře a nevraceli se do obrany. Druhá polovina prakticky kopírovala tu první, a tak i přes mírné zlepšení bránící činnosti jsme museli taky skousnout vysokou porážku. Ta nebyla vyšší především díky famózní Aničce v bráně.

Poslední zápas jsme sehráli proti týmu Bolky. Hned od začátku jsme byli jediným týmem na hřišti. Holky byly všude dřív, několikrát povozily boleslavské na kolotoči a také byly produktivní. Hlavní přání trenéra o půli bylo nepolevit a pokračovat v dobře rozjetém zápase ve stejném nasazení. To se nám dařilo a dál jsme zápas ovládali. Holky dokonce několikrát předvedly krásné kombinace, ale občas už to přeci jen chtělo být trošku sobečtější. Jako příklad uvedeme, když si Kamča se Zdéňou vyměnily čtyři přihrávky skrz soupeřovo brankoviště, ale střela z toho nebyla. Verča v brance měla trošku smůlu, jelikož neměla moc práce a když už se soupeř dostal k zakončení, tak to bylo ze samostatného úniku. Na závěr dne jsme tedy oslavili vysoké vítězství.

Děkujeme všem holkám za turnaj, když dokázaly téměř všechny soupeře bez problému přehrát. Děkujeme Verče s Eliškou, které si za nás přišly zahrát, snad je to s námi bavilo a příště půjdou znovu. Děkujeme také rodičům za skvělou podporu během celého turnaje. Na všechny se budeme těšit na příštím turnaji.

Autor: Dan