Ženy přetlačily Jičín a míří do play-off!

Páteční vložené kolo přivedlo do hostivické arény tým z Jičína, který měl stejně bodů (24) a oba týmy tak hrály o to, kdo si pojistí místo v play-off. Minulé utkání na půdě soupeře ovládly naše holky až v prodloužení a tak se i tentokrát čekal vyrovnaný a tuhý boj až do konce a nejeden tipér měl na lístku počet branek 10,5+ a kříž.

V týmu soupeře je několik velmi výrazných individualit, které vládnou ligovým statistikám a i přesto, že je náš tým nedokázal vynulovat a odnesly si ze zápasu hromadu kanadských bodů, tak body do tabulky nakonec získaly domácí Panterky, protože jejich výkon byl vyrovnanější, týmovější, kanadské body si rovnoměrně rozložilo hned 7 hráček, dvě branky zaznamenala jen vyhlášená hvězda utkání Tereza Pitterlingová, která zařídila vítězství dorážkou šest sekund do konce na konečné skóre 7:6.

Úvod však patřil hostům, konkrétně Bachmaierové, která všem předvedla dvakrát a pokaždé jinak ukázkové zakončení, které by ji mohla závidět polovina mužského týmu. Panterky ale do konce třetiny otočily na 3:2 – Steinbachová nejdříve potrestala chybu v jičínské rozehrávce, na 2:2 dávala Slaná, která využila mezery v ofsajdové pasti soupeře a na 3:2 dávala z povedeně zahrané situace již zmíněná Pitterlingová.

Přetahovaná ale pokračovala a karty byly rozdány jasně a šlo o to, kdo s nimi lépe zahraje – soupeř se svojí elitní pěticí nezřídka naše holky zamkl na vlastní polovině a zle jim zatápěl, Panterky ale bránily srdnatě a těžily nejen z protiútoků, ale i ze své pověstné chytré kombinační hry :-)

Možná to bylo i tím, že trenéři trochu poupravili sestavu, že hráčky hrály ve větší pohodě a v klíčových chvilkách se pověstné štěstíčko přiklonilo na naši stranu a to jak vepředu, tak vzadu. Po tečované střele Miklíkové v 46. minutě to dlouho vypadalo, že už žádná další branka nepadne, ale v poslední minutě se při závěrečném tlaku prosadila dobrou střelou jinak ten den sotva chodící Kuchařová. Do konce zbývalo 40 vteřin, ale prodloužení rázně odmítla Pitterlingová, jak bylo zmíněno hned na začátku.

Panterky tedy mají 27 bodů a opravdu už jen nepravděpodobná souhra okolností by je mohla poslat mimo nejlepších osm týmů. Zbývají jim zápasy s Vítkovicemi, Chodovem a Olomoucí, ve kterých se již mohou na nadstavbu připravovat.

Děkujeme všem divákům, kteří přišli, protože ti, kdo nepřišli, přišli o zajímavý a divácky atraktivní duel :-)

19. kolo Extraligy žen: Panthers Praha – FBK Jičín 7:6 (3:2, 2:3, 2:1) | online

bez vyloučení, poměr střel 25:18

Komentář vedoucího domácích Jana Tůmy: „Atraktivní utkání pro diváky, škoda, že jich nedorazilo víc. Měli jsme o trochu více štěstí, než soupeř, ale zároveň jsme byli lepším týmem. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu.“

Komentář vedoucího družstva hostů Martina Petrgála: „Těžko se mi hodnotí, vlažná první třetina, pak se holky zvedly, šancí na tři body bylo dost. Domácí trestaly všechny chyby a v infarktovém závěru se k nim přiklonilo štěstí. Panterkám gratuluji k výhře.“