Muži B opět na vítězné vlně

Naše mužská rezerva odehrála tento víkend mimořádně pouze jedno utkání. V sobotním podvečeru a domácí hale, hned po vítězném a velmi povedeném utkání našeho áčka s týmem Turnova, přivítali soupeře z Kolína.

S tímto soupeřem jsme již sehráli velmi vyrovnané utkání na jejich domácí půdě (bohužel bez bodového zisku) a proto jsme jim měli co oplácet. Díky zranění některých hráčů a špatnému přístupu k tréninku jsme byli nuceni povolat z juniorského týmu Mánka, který naskočil hned do první formace vedle kapitána (resp. před ním na hrotu). Nutno přiznat, že se své role zhostil na jedničku. Zápas začal jako obvykle – velmi vlažně. Hned ve druhé minutě z našeho fatálu soupeř otevřel skóre ve svůj prospěch a prvních deset minut mu patřila celá domácí palubovka. Jediný, kdo dokázal soupeři zatápět, byl mladý Mánek, který lítal od hráče soupeře ke druhému (váhový rozdíl od každého člena soupeřovy obrany byl tak 30 kg). Poté se i výkon našeho týmu zvedl. Přineslo to i vyrovnání z hole Márfyho.
Druhá třetina začala s větším důrazem na obou stranách. Soupeř začal kupit chyby v rozehrávce a poskytoval stále více šancí ke skórování. Také se stále častěji soustředil více než na hru na výroky rozhodčích nebo funkčnost časomíry. To bylo po zásluze potrestáno a nám byla nabídnuta výhoda jednoho muže v poli. Nejenže jsme ji nevyužili, ale ještě jsme špatným střídáním síly srovnali a v následné krátké výhodě soupeř odskočil do vedení. Zbytek třetiny jsme si vypracovali dostatek šancí na zvrat v zápase, bohužel opět selhala naše efektivita. Ve třetí třetině jsme ještě zvýšili důraz v napadání a začali jsme soupeře svírat na jeho polovině. Ještě před polovinou této třetiny odstartoval obrat sám kapitán. Hned v téže minutě se probudila i druhá formace a během necelých čtyř minut třemi góly otočila skóre na naši stranu. Třemi asistencemi se blýskl Poky, který servíroval spoluhráčům přihrávky jak na podnose. Nebyli by to ale panteři, aby si zápas nedokázali zkomplikovat. Nejdříve za záchrannou brzdu zatáhl opět Poky, když zabránil přihrávce na soupeře rukou a rozhodčí za to nařídili trestné střílení, které soupeř bez váhání proměnil. A o další dvě minuty už bylo srovnáno, kdy se naprosto úžasně (možná vysokou holí) trefil Chyba, asi nejlepší hráč soupeře. A to byla chyba, která nás stála bod. Soupeř před koncem opět neunesl výroky rozhodčích a byl opět vyloučen. Tento trest se přenesl i následného prodloužení, které potrestal Janíček.

Byl to další zápas, kdy se kluci po velmi vlažném začátku dostávali postupně do tempa a dokázali soupeře přehrát. Jako kdyby tomuto týmu vyhovovala hra pod tlakem.

Děkujeme všem divákům, kteří přišli kluky podpořit. Děkujeme také i klukům z áčka, kteří zůstali po svém zápase a rozšířili tak počty diváků na tribuně.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – FBC Pitbulls Kolín 6:5p (1:1, 0:1, 4:3 – 1:0) online