Nájezdové prokletí C POWER

Další zápasy týmu C POWER byly naplánovány do haly na Vinohradech. Méně příjemné bylo časování.

Úvodní buly nás čekalo již v 8:00. To se ukázalo pro některé jako oříšek. Někdo to vzdal už v sobotu, někdo raději onemocněl a Kurny si pro jistotu pochroumal nárt na fotbale. Zejména Kubovo příběh nás v šatně zaujal a dozvěděli jsme se tzv. Štajnův předzápasový teorém: „Cristiano Ronaldo si také nechodí den před zápasem zahrát florbal. Je doma, hraje playstation a mazlí modelky.“ Pozorný čtenář asi tuší, že Štajn použil jiné slovo než mazlí… Suma sumárum se nás na ranní zápas sešlo osm plus Zeke. Ještě zbývalo dořešit dres pro Ondru, který čerstvě přestoupil a švadlenky mu ještě nestihly výbavu ušít. Co náhoda nechtěla, v kufru jednoho z našich automobilů se nalézala kompletní zápasová výbava Pápy. Došlo tak k sváteční situaci, že si Ondra mohl zahrát v dresu svého trenéra.

Vzhledem k personálním počtům byla taktika na první zápas jasná. Profesorsky dozadu, taháme čas, dopředu na brejky, ono tam něco napadá. Pro úplnost zbývá dodat, že soupeřem byl Sokol Břevnov. Nejprve tedy něco napadalo za záda Zekeho (0-2). To nás konečně probralo a zahájili jsme první obrat. Parádní sólo únik Štajna, který sám okomentoval slovy „trochu mi to sjelo“. Výstavní víko Ondry tak výstavní, že to chceš vystavit v každé galerii. Rázem vedeme 3-2. Zpátky na zem nás dostává Břevnov kombinací až do kuchyně. Čti 3-3. Špatně pokrytý hráč na středu, 3-4. Tato inkasovaná branka nás trochu rozložila. Najednou jsme si uvědomili, že je nás jen osm, že vlastně máme málo sil a že do konce zápasu zbývá víc než osm minut. Taková doba! Burcujeme se na střídačce. Pojďme se zmáčknout! Kamil nám bombou k tyči ukazuje, kudy by mohla vést cesta. 4-4! Štajn vyhodnocuje situaci, že už nemá dost sil na střelu a tak nachází přihrávkou Dana: 5-4! Minuta do konce, Břevnov jde do šesti. Bráníme, k ničemu Sokol nepouštíme. Těsně před koncem zápasu přichází zoufalý pokus o střelu z dálky, která si přes změť těl našla cestu do sítě. 5-5. Následují nájezdy. Proměňujeme dva, soupeř tři a tím pádem bonusový bod do tabulky píše Břevnov. Je potřeba vysoce ohodnotit týmový morál. V malém počtu hráčů jsme se semknuli a dvakrát dokázali otočit nepříznivý výsledek. Dále je potřeba uvést, že nás velmi podržel Zeke. Nebýt jeho několika fantastických zákroků, vůbec bychom na nějaký obrat neměli možnost pomýšlet.

Mezi zápasy bylo hlavní téma kde si střihnout pokerovou partičku. Hospody takhle po ránu zavřené, bufet v hale není. V útrobách obrovské majestátní haly Královských Vinohrad se podařilo najít různé části nábytku. Tyto části postěhovat na jedno místo, lehce naaranžovat a voilá! Vznikla parádní herna, která se mohla směle srovnávat s vyhlášenými kasíny z Las Vegas.

Druhý zápas měl začít lehce po poledni a soupeřem byla pražská Sparta. Celé dopoledne se vedly řeči o tom, jak těžký zápas nás čeká, kolik má Sparta skvělých hráčů a jestli nám dají desítku. Sestavu jsme doplnili o dva vyspinkané spoluhráče na deset plus Zeke. Do haly dorazilo i několik fanoušků. Kromě povzbuzování tak bylo možné z hlediště zaslechnout i pokřiky „na zemi!“ či „v šestiii!“. První třetina začala v oťukávacím duchu. Sparta se rozkoukala o trochu lépe a tak po první části svítilo na stařičké časomíře nelichotivých 0-4. O přestávce tak bylo v „šatně“ trochu hlučněji než obvykle. Do druhé třetiny jsme nastoupili plni odhodlání. Radši prohrát 4-8, ale rozhodně ne 0-4. Spartu jsme zatlačili na jejich polovinu. Střelba z nejrůznějších pozic, dravé kombinace. Ale ta nejzásadnější ingredience stále chyběla. Góly. A tak i po druhé třetině nemuseli pořadatelé nic na časomíře měnit. Stále 0-4. Kamil říká, že je fajn, že jsme lepší, ale góly nedáváme. Je potřeba něco změnit. Maluje nám jak změníme útočné počínání. Brzy snižujeme na 1-4, jenže hned také inkasujeme na 1-5. Ani tato skutečnost však C POWER nemohla rozložit. Tahle mašina totiž jen tak někde nestaví. Štajn potřebuje na chvíli dát odpočinout stehennímu svalu a tak na hřiště na jedno střídání naskakuje jako žolík starší z bratrů Bendíkových. Sparta, překvapena nečekaným tahem, špatně reaguje na situaci na hřišti a rázem je to 2-5. Je to jednoduché, „jen“ stačí něco změnit. Herní převaha je stále evidentní. Chuť je s námi! Precizní teč před bránou Sparty: 3-5. Rozborka na jeden dotek 4-5. Utažená střela od modré… 5-5! Tahle parta to zase dokázala. Třetí třetinu vyhráváme 5-1, celkem tedy zápas opět končí 5-5 a nás čeká další nájezdová loterie. Nabízí se spekulace, jak moc velká příležitost vstřelit gól trestné střílení je. Sám na golmana. Podle nových pravidel můžeš udělat skoro cokoli. Je to vůbec výhoda? Ze tří pokusů nedáváme ani jeden gól, Spartě tak stačí k bonusovému bodu jeden zásah.

Nepovedený je nízký počet bodů získaných do tabulky. První zápas by si zasloužil výhru v řádné hrací době. Nebo alespoň jednou zvládnout lépe „dovednostní disciplínu“. Pozitiva ze zápasů lze pojmenovat zejména bojovností a nevzdávání se za každého stavu skóre. Páč hrát, když se vede, padá to tam, to umí každý. Stejně tak lze pochválit i výkon kluka v bráně. Třešinkou na dortu budiž vymazání čtyřbrankového manka za jednu třetinu.

Autor: Vít Novotný