Trenérská premiéra na dorostenkách!

Na další turnaj vyrazily naše dorostenky do Mladé Boleslavi a vzhledem k tomu, že Eliška hrála za ženy, přišel čas povolat posilu na trenérskou lavici. Tohoto úkolu se zhostil Radek Strnad a je třeba říci, že velice dobře! Svoji rozvahou uklidňoval hráčky na střídačce a rozdával krátké a dobré rady do hry. 

S Bohemkou jsme do zápasu vstoupili navzdory brzkému vstávání aktivně a od začátku jsme dali Bohemce najevo, že to nebude snadný zápas. Kvalitně jsme bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. Jana si také naprosto perfektně postavila branku, protože to za ní občas cinkalo jak v obchodě se zvonkohrami. Závěr zápasu byl jeden z těch, kdy nejprve ten sport milujete, abyste ho za několik vteřin z duše nenáviděli. Během několika okamžiků se nám podařilo dostat do vedení a do konce zápasu zbývala zhruba minuta a půl. Pak přišla chyba v obranné fázi na středu (nutno dodat, že soupeřky zahrály povedenou akci) a bylo vyrovnáno. K tomu všemu nám náhoda plivla do obličeje. Nahození do brankoviště se odrazilo od Jany do naší svatyně. Bylo nám hodně hořko a těžko se hledala slova útěchy, přestože zápas byl mimořádně povedený.

Během pauzy jsme se z toho snažili dostat, ale hlavně rychle zkontrolovat Instagram. Pauzu ještě zpestřila basketbalová vložka od Kačky, kdy 2 ze 4 hodů odpadkem skončilo v koši, což bychom mohli označit za solidní výsledek!

Ranní únava se možná schovala a propukla až v první třetině druhého zápasu. Tři chyby v obraně a již v sedmé minutě prohrávaly holky už o tři branky. Míček nás moc neposlouchal a nedařilo se nám dostat do zápasu. Druhá třetina toho moc nepřinesla, a i přesto, že na naší hře bylo vidět mírné zlepšení, tak jsme další dvě branky obdrželi a pouze jednu vstřelili. Ve třetí třetině toho od nás tedy nikdo moc nečekal. Jenže my to nevzdali a konečně jsme vycenili zuby. Soupeřky nebyly na takové vzedmutí připravené a nám rázem patřilo celé hřiště. Dostali jsme se na dostřel, ale bohužel jsme tam také i zůstali. Je obrovská škoda, že z takového turnaje nebereme body, protože jsme předvedli super výkony a za nic se rozhodně nemusíme se stydět!

Děkuji rodičům za podporu a holkám za předvedenou hru! 

Autor: Jan Tůma