Mladší žákyně neměly svůj den

Na další turnaj mladších žákyň jsme se sešli v solidním počtu sedmi hráček do pole. Bohužel bez brankářky, a proto se nevděčné role musela zhostit Anetka (první a třetí zápas) a Kamča (druhý zápas).

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Tigers. Ačkoli jsme inkasovali jako první, tak nás to nepoložilo, holky pokračovaly v kvalitním florbale a brzy zápas otočily. Po první půli bylo skóre vyrovnané a šance měly oba týmy stejné. Bohužel po pauze se nám vše začalo hroutit jako domeček z karet a najednou jsme byli v koncích. Z holek se vytratila bojovnost, zarputilost a vše další co nás v první polovině utkání zdobilo. Proto jsme museli odejít se sklopenými hlavami.

Pauzu jsme využili především k načerpání psychických sil po nepovedené koncovce předchozího zápasu. K odreagování nám pomohlo i sledování volejbalového zápasu místních juniorek. Poté už jsme vlétli do dalšího zápasu proti Boleslavi. Zápas byl po všech směrech vyrovnaný, bohužel jsme zase tahali za o něco kratší konec. I když se nám povedlo vstřelit tři góly v řadě, tak nám soupeř zase odskočil. Poslední dvě branky jsme inkasovali, když jsme zkoušeli hrát ve čtyřech bez brankářky.

I další mezeru mezi zápasy jsme si zvládli řádně zpříjemnit! Většina hráček, rodičů i trenér se zastavilo ve vedlejší restauraci. Nejlepší shrnutí by asi zvládla Ema, která si dala těstoviny, které popsala slovy: ,,Ono to asi pálí…“ Pak už jsme se znovu vydali vstříc florbalu, kde jsme měli v posledním zápase měřit síly s Nehvizdy.

První polovina byla z naší strany velice dobrá. Holky dokázaly nejednou zamknout soupeřky na jejich polovině velice kvalitním zámkem, i přesto jsme šli v polovině do kabin s vyrovnaným výsledkem. Ačkoliv byly holky v zápase lepší, tak soupeři spadlo do naší branky snad vše k čemu se dostal. Bohužel jsme tedy prohráli i poslední zápas, ale rozhodně jsme se neměli za co stydět.

Děkujeme všem hráčkám, které přišly a kromě druhé poloviny prvního zápasu dokázaly hrát to co si na trénincích trénujeme. Obrovskou pochvalu si zaslouží Anetka s Kamčou, jelikož se role brankářek zhostily naprosto skvěle a občas předváděly vážně dobré zákroky. Děkujeme všem soupeřům za kvalitní turnaj a rodičům za skvělou podporu. Budeme se na vás znovu těšit příště.

Autor: Dan Ježil