Mladší žáci A se pořádně zapotili!

Na další turnaj vyrazili mladší žáci do blízkých Říčan. 

První zápas nás čekala Jesenice. Hrálo se na malém hřišti a soupeř hrál velmi defenzivně, což moc rádi nevidíme. Hra soupeře nám vůbec neseděla. Celý zápas jsme dělali spoustu chyb a soupeř trestal z následných brejků. Upocená remíza 3:3 a důrazná promluva v šatně.

Druhý zápas jsme potřebovali vyhrát o pět branek. Znovu jsme hráli do plných a do betonu. Opravdu jsem si říkal, že se nemůžeme divit, kde se naše největší sporty nacházejí. Kazit takhle mládež je typické pro naše české trenéry. Nakonec jsme si s tím poradili a vyhráli 5:0. Nejvíc nás potěšilo zvednuté tempo v naší hře! 

Do těžce získaného finále jsme nastoupili proti Mladé Boleslavi. Tentokrát šli kluci s velkým odhodláním štěstí naproti a odměnou nám bylo vedení po trefě Matyho Uhera v čase 0:08! Po smolném uklouznutí/faulu Matyho Mlčocha jsme ubránili následné oslabení. Maty pak zužitkoval přemýšlení na trestné lavici a po návratu navýšil naše vedení. Po celý zápas všichni naši hráči předváděli příkladnou zodpovědnost v obranné fázi. Ta byla navíc podpořena výborným výkonem Fandy v bráně, a tak jsme soupeřům značně znepříjemňovali život. Tou pravou odměnou pak byly výborně zakončované rychlé protiútoky. Stálou bojovnost a naladění na vítězství si kluci dokázali uchovat po celý zápas, i když bylo občas těžké odolat pokušení se místo hry soustředit více na výroky arbitrů, se kterými nesouhlasili. Díky tomuto odhodlání a podpoře v rámci týmu, jsme si nakonec odnesli zasloužené vítězství 8:3 (naše oblíbené skóre). Do statistik se zapsal rovněž první gól Jéži za Mladší žáky A a za blokování střel získal titul Blokátor zápasu Poky (a pořádné razítko od míčku k tomu). Suma sumárum: Další výhra v prvním koši a zároveň velká lekce (doufejme, že účinná), jak je potřeba hrát s maximálním nasazením hned od začátku.

Panthers Praha – Florbal Jesenice :-|

Panthers Praha – Start 98 Kunratice :-)

Panthers Praha – Technology Mladá Boleslav :-)

Autor: Jenča a Pavel Petráň