Před pikolou, za pikolou

Poprvé okusit vody 5. koše se vydali Mladší žáci B do Kobylis a dojem zanechali vlastně neznámý. Celkové představení za sobotní turnaj totiž až příliš připomínalo sinusoidu – po počátečním srdíčku následoval útlum, jenž nahradilo znovu ježdění po zadku a na závěr opět bída.

Na úvod proti Kobylisům nás kromě technicky nabouchané osmačtyřicítky soupeře trápilo přede vším rozebírání hráčů, z jehož špatného provádění jsme dostali dva zbytečné góly. Směrem dopředu to bylo dobré, pokud nepočítáme rozehrávku, která většinou končila tím, že jsme se hráli na schovávanou za vlastní bránou a následně jsme pod tlakem aktivního soupeře ztratili balon.

Ten nicméně nevyužil několik tutovek, při kterých nás zachraňoval Dáda, a díky třem pěkným útočným akcím jsme šli do vedení, minutu před koncem ale po šťastném odrazu od Brabíňovy brusle Kobylisy srovnaly a celý zápas skončil asi zaslouženou plichtou.

David Pěkník zachraňuje beky

Ten druhý proti Rudné už byl z naší strany podstatně horší. Nulový pohyb, mizerná rozehrávka a ještě horší obsazování volných protihráčů znamenalo, že jinak trápící se soupeř vedl po třech totožných akcích. My se nedokázali probrat a kromě jednoho kontru Prokopa s Kubou byli bezzubí i směrem dopředu, v poločase tak musel přijít kouř.

Ten ospalé hlavy trochu nabudil a Panteři začali Sokoly přehrávat, pořád to ale bylo příliš málo na to, abychom něco udělali s výsledkem. Občas jsme měli i smůlu, za předvedené nasazení jsme si ale prohrát zasloužili – respektive Rudná si zasloužila utrpět výhru. Tu potvrdila v závěru, když si nikdo nevšiml u pikoly stojícího soupeře, který pak dal jeden z nejjednodušších gólů v kariéře.

Na hale jsme tak zůstali společně s pořádajícími Vosami až do odpoledne a v zápase o sestup jsme byli od začátku o něco lepší, jen jsme to nepotvrdili gólově. Naopak po smolném střídání a šťastném gólu na bližší tyč dvakrát vedl soupeř.

Pořád jsme hořeli v rozebírání hráčů, Vosy však nedokázaly nabídnuté příležitosti trestat tolik jako oba předchozí soupeři a byli jsme tak co se týče skóre v neustálém kontaktu – nakonec ještě před pauzou dokázali srovnat Prokop a Tom Kočovský.

Po přestávce jsme konečně alespoň na pár minut dokázali najet na nasazení z prvního sobotního špílu a Vosy nevěděly, kde jim hlava stojí, což vyplynulo v krásný gól Prokopa a dorážku Sama, i přes další místy až tutové šance ale nedokázalo přijít uklidnění v podobě pořádného náskoku. Naštěstí měl soupeř víc problémů sám se sebou než s námi (něco jako Panteři s Rudnou) a už se prakticky k ničemu nedostali, což vyústilo v konečné páté místo.

Kterak Prokop Hlaváč gólmana na párek poslal

Do příště si musíme vzpomenout, kde kdo má při jaké části hry stát a hlavně jak si pořádně rozebrat soupeře. V Chýni nám to fungovalo perfektně, o tomhle víkendu naopak vůbec, stejně jako rozehrávka. Pozitivní alespoň je, že jsme po téměř třech měsících konečně dali v jednom zápase víc jak tři góly.

Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit v sobotu 17. v Hostivicích.

Panthers Praha B – TJ Kobylisy :-|
Panthers Praha B – Sokol Rudná :-(

Panthers Praha B – Vosy Praha :-) (o 5. místo)

Autor: Paučis