Špatná cesta, ještě horší výhled

Rezervní tým Juniorů si ušetřil pár hodin spánku a časně ráno vyrazil do boje o další cenné body do Dobříše.

V prvním utkání s Palermem Příbram jsme byli ospalejším týmem my. Soupeř od úvodu praktikoval taktiku dlouhých nakopávaných centrů do ohně a my jsme se snažili tvořit hru. Naše pušky se probudily až v polovině utkání za stavu 0:5, kdy protrhl smůlu Jebousek. Hra se vyrovnala, ale soupeř stále hrozil vysokými centry na vysoké hráče, na které naši Dorostenci nestačili centimetry, ale o to srdnatěji se bili o každý vysoký míč. Ve třetí periodě nás cosi osvítilo a začali jsme plnit pokyny trenérů a došlo k rapidnímu zlepšení všech herních aspektů. Poslední třetinu jsme vyhráli poměrem 2:1 a spousta šancí zůstala neproměněná, mrzet může hlavně neproměněný nájezd Adama Jebouska ze začátku třetiny, kdy útočil na hattrick, který nezkompletoval ani ve druhém utkání.

Během pauzy trenéři navštívili oblíbenou pekárnu/cukrárnu roku 2003, 2005 a 2008. 8/10, už to není, co bývalo. Po návštěvě pekárny se vydali na tribunu, kde se po značných obtížích usadili, obhlédli zábradlí, basketbalový koš, sem tam viděli něco málo ze šlágru Dobříš – Slavia a šlo se do dalšího zápasu.

V něm nás čekal Sokol Rudná. Od úvodu se nám podařilo navázat na výkon z třetí třetiny minulého zápasu. V první části nás zbrzdily dvě zbytečné vyloučení za špatné střídání, jedno zbytečnější, než druhé. Čtyři minuty jsme poctivě odbránily a do rohů se šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině jsme se rozjeli na plné otáčky, přidali jednoho fíka a v rozlítaném závěru periody vymetl šibenici kapitán Sysel. I ve třetí třetině jsme pokračovali ve stabilním výkonu a časomíra se po dvanácti minutách zastavila na konečném skóre 5:2.

Dnes jsme byli svědky čtyř velice kvalitních třetin a dvou podprůměrných. Škoda, že zlepšení přišlo až ke konci prvního zápasu a všechny body bral soupeř. Velikou pochvalu si zaslouží dorostenci, kteří přišli posílit svoje starší souputníky, zejména Honza Ješetický, o hlavu nižší, než většina protihráčů (zbytek byl o dvě hlavy vyšší), který ve druhém zápase vsítil geniální gáje, zlomil hůl, ale to mu nezabránilo rozvlnit síť ještě jednou.

Děkujeme rodičům za podporu a doufejme, že navážeme na poslední čtyři třetiny i příště.

Panthers Praha B – Palermo Příbram 3:7 (online)
Panthers Praha B – Sokol Rudná 5:2 (online)

Autor: Lávičkos