Pohodlná výhra nad Turnovem

V sobotu na Hromnice přivítali naši borci nepříjemného soupeře z Turnova, na jejichž hřišti na podzim těsně prohráli. Tým hostů byl posílen o mladé kluky z jiných týmů a náš tým si naopak na domácím hřišti věřil více, než na stísněné turnovském parketišti.

V úvodních minutách to byl Turnov, kdo tahal za delší konec a hned v první minutě z toho bylo jeho vedení. Naši borci se postupně dostali do herního tempa, trenér Lukáš Jenšík trochu točil se sestavou a postupně se náš výkon zlepšoval po všech stránkách a diváci mohli vidět velice slušný a nadprůměrný výkon svých oblíbenců, který byl rychlý, kombinační a technický a naplno tak využili domácí výhody. K vidění byly i kličky od hráčů, kterým normálně takové parády nevychází a rychle zpracované a ihned rozdávané přihrávky.

Čtyři naše branky tak jednoznačně určily kurs, kterým se utkání ubíralo a je třeba pochválit hráče za disciplinovaný výkon, kdy se, na rozdíl od soupeře, nenechali rozhodit tvrdšími zákroky a rozhodnutími sudích a trpělivě a aktivně hráli svojí hru. Střely soupeře končily převážně na tradičně dobrých blocích a na velmi jistém Hruškovi v brance, který nejenom že byl pro toto kolo tváří na pozvánce a plakátu, ale po právu byl i vyhlášen a oceněn jako nejlepší hrát domácích!

Nejdivočejší z pohledu trestných minut a hry nahoru a dolů byla prostřední část, kdy také ale padlo nejméně branek (3). Domácí hned v úvodu zvýšili na 5:1, pak ale šli ale do čtyř a pak na minutu dokonce do tří, což ubránili, ale chvíli poté již hosté korigovali na 5:2, ale pak už zase střílel jenom náš tým, který si ve velké pohodě podpořené týmový výkonem našich individualit došel pro vítězství, které mohl zakulatit desítkou, kdyby byla často opuštěná turnovská klec o něco větší. Dlužno také dodat, že soupeři zápas nesednul a že dokáže zahrát mnohem lépe, zejména na menším hřišti.

19. kolo Národní ligy: Panthers Praha – TJ Turnov 9:3 (4:1, 2:1, 3:1) | online

Vyloučení 4:3, využití 1:2, oslabení 1:0
Poměr střel 34:38, počet diváků 51

Komentář trenéra hostů (Antonín Palatínus): „Dneska rozhodla už první třetina, což zapříčinil náš celkový přístup k zápasu. Aspoň jsme si zkusili nějaké věci a pár pozitiv ze zápasu asi nalezneme, nicméně soupeř vyhrál zaslouženě a gratuluji mu.“

Komentář vedoucího družstva domácích (Andrea Nováková): „Zlepšili jsme individuální a hlavně týmový výkon. Kombinačně nám začalo vycházet více věcí a začali jsme více střílet. Individuální chyby hasil skvěle chytající Hruška. Děkujeme soupeři za zápas a šťastnou cestu domů.“