Škvorovi režírovali dvě výhry juniorek, spokojeni však byli jenom částečně

V neděli čekal juniorky turnaj na Vinohradech, kde jim k výhrám mělo pomoct netradiční trenérské duo sourozenců Škvorových.

Do prvního zápasu juniorky doplněné o dorostenky nastoupily poněkud vlažně, což se prakticky nezměnilo až do poloviny třetí třetiny. Do té doby to byl zápasu bez tempa, bez důrazu. Soupeř proti nám nastoupil v sedmi lidech a jeho hra také tak vypadala. Zabetonovaná útočná polovina nám nijak neusnadňovala to abychom se dostaly do výraznějšího vedení. Naopak po našich chybách a neschopnosti pohybu bez balónku jsme soupeřkám dovolily vstřelit dva góly. Třetí pak přidaly z nájezdu. Po malém zlepšení v druhé třetině a výraznějším ve třetí se nám přeci jen podařilo góly přidat a už si žádný nenechat vstřelit. Výsledek tedy byl 9:3 pro nás, nicméně to mohlo být daleko lepší.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř, který hrál daleko více důrazněji. Potom, co jsme si na to po půlce první třetiny zvykly byl náš výkon velice dobrý. Holky dokázaly kombinovat, předvedli perfektní hru v šesti a soupeře také dokázaly zatlačit na jeho polovinu v našem oslabení. Mohly jsme vidět konečně týmový výkon, kde holky nechaly na hřišti vše. Padlo hodně gólů, trefovaly jsme bránu a předváděly pěkné útočné kombinace. I před infarktový závěr se nám podařilo udržet vedení a získat tak z dalšího turnaje šest bodů.

V neděli jsme převedly dva naprosto odlišné výkony, které nám ukázaly, že máme pořád co zlepšovat. Musíme se především naučit přestat hodnotit ostatní spoluhráčky, zamyslet se nejdříve nad sebou, více se chválit a na hřišti si pomáhat. Chtěli bychom poděkovat také všem rodičům za podporu a za to, že se jim podařilo při prvním brzkém zápase udržet otevřené oči. Budeme se těšit příště na dalším turnaji, kde nás čeká boj o důležité body do tabulky.

Autor: Eliška Škvorová