Barrandovská hra v šesti

V neděli 27. ledna v Barrandovské aréně hráli naši Starší žáci A 1. turnaj nového roku. Tento den byl zvláštní v tom, že se hráli Starší žáci a Dorostenci. Naše výprava se tedy musela v průběhu dne rozdělit.První zápas od devíti hodin jsme hráli proti Prague Tigers. Do vedení nás poslal David Zelinka jeho neskutečnou střelou tahem. Dvoubrankový náskok nám pak zařídil Jára po nahrávce Míši. Soupeři se podařilo snížit na 2:1. A poté se stala nesrozumitelná věc kdy jeden nejmenovaný obránce (král vlastňáků) si vstřelil vlastní gól a vyrovnal tím skóre na 2:2. Naštěstí Jára s Pepou nám zařídili opět dvoubrankové vedení. A poté ještě navyšoval Toník.

Druhé utkání jsme hráli s Chodovem, od kterého jsme čekali, že to bude těžký zápas. První branku nám vstřelil soupeř, na což jsme rychle odpověděli z hole Járy a nějakou dobu to vypadalo na vyrovnané utkání. A poté nám soupeř nasázel hodně laciných gólů, které byly z převážné většiny naší chybou. Nám se podařilo skórovat ještě jednou a to pumelicí od Petranssona.

Na třetí zápas musel Jára, Pepa, Míša a Jéža odjet a plnit dorostenecké povinnosti, které splnili úspěšně, mimochodem. Na zápas o umístění se Spartou jsme tedy nastoupili s 6 hráči do pole. Zápas nevypadal tak, jak si možná hodně lidí mohlo myslet. Sparta nám sice dala nějaké góly. Tým však dokázal překvapit Spartu a bodový lovec Tomáš zaznamenal 2 branky a jednu přihrávku další gól dával Timon. Bohužel je škoda, že jsme laxní hru Sparty nepotrestali, ale v 6 lidech si myslím, že to bylo dobře odehrané utkání.

Na závěr trochu zamrzí vysoká prohra s Chodovem a následná prohra se Spartou. Ale věřím, že až budeme v plné sestavě tak budeme více vyhrávat a možná ovládneme 1. koš.

Fotky z turnaje

Autor: Lukáš Jenča Jenšík