Starší žákyně odehrály turnaj v Radlicích

Starší žákyně měly na víkendovém turnaji tentokrát výhodu domácí haly. Ráno se holky sešly v příjemném počtu 10+2 a mohly se vydat vstříc bitvám v prvním koši. Tentokrát je čekaly týmy Bohemians, Chodova a Sparty.

Panthers Praha x FbŠ Bohemians 2:4
První utkání s Bohemians přineslo soupeři během prvních 3 minut hry k dobru hned 2 branky, kterými protihráčky potrestaly naši nedůraznou hru. Na konci první půle se nám však jejich náskok, díky přesně umístěné střele ze standardní situace, povedlo snížit. K vidění bylo několik individuálních akcí s dobrým úmyslem. Míček se nám však za záda gólmanky, hájící zelenobílé barvy, dostat nedařilo. V druhé půli padl stejný počet gólů, jako tomu bylo v té první, a my tak po poměrně vyrovnaném výkonu odcházeli s výsledkem 2:4.

Panthers Praha x FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:7
V zápase s Chodovem vypadala první půle slibně. Soupeřky nám sice odskočily na rozdíl jednoho gólu, ale další šance se nám, občas i se štěstím, dařilo likvidovat. Začátek druhé půle byl však jako ledová sprcha. Několik rychlých gólů v naší síti nás poznamenalo a my už si s utkáním poradit nedokázali. Chodovu jsme dovolili několik hezkých kombinací a druhý zápas dne ztratili bez vstřelené branky.

Panthers Praha x ACEMA Sparta Praha 2:1n
Poslední zápas připomínal tempem spíše nedělní procházku. Hra byla od začátku pomalá a plná nepřesností. Soupeři jsme často spíše fandili, než bránili, a slibné šance končily převážně za mantinelem. K naší smůle jsme nedokázali zužitkovat ani přesilovou hru. Na samém konci první půle jsme se po pohotové dorážce konečně prosadili. Druhá část vypadala obdobně, s jediným rozdílem, a to s tím, že se hráčkám Sparty pár minut před koncem podařilo výsledek dorovnat. O vítězi tak musely rozhodnout samotné nájezdy, které jsme naštěstí ovládli a ušetřili se tak třetí prohry.

Zatímco v zápase s Bohemkou a v první půli zápasu s Chodovem holky dokázaly proti silným soupeřům bojovat celkem obstojně, zápas o umístění za pochvalu nestojí. Budiž nám ponaučením, že máme do zápasů vstupovat vždy stejně bojovně, bez ohledu na soupeře, který se proti nám postaví.

Díky fanouškům za podporu a pořadatelům za dobře odvedenou práci. Těšíme se na viděnou v únoru.

Autor: Tereza Pluhařová