#FDF starších B

Poslepované družině Starších žáků B se na domácím turnaji povedl husarský kousek. Jakožto příznivci fanklubu defenzivního florbalu dotáhli úvodní klání s Říčany k bezbrankové remíze, která je nakonec nakopla natolik, že celý turnaj ovládli.

Přitom se nedá říct, že by to proti tradičnímu soupeři byla taková nuda. Tu a tam se nějaký náznak šance objevil, většinou však jen v podobě zbloudilého plováku z dálky. Panteři jich na svědomí měli víc, pravidelně ale selhávali na od minula posíleném brankovišti Říčan. Brabíňo v domácí kleci měl práce podstatně méně, přesto nás dokázal podržet.

Negativem (krom totální impotence) bylo ještě rozbití Pechíňa, který si vymkl rameno a po výsledku 0:0 odjel rovnou do nemocnice na rentgen – držíme palce, ať všechno dobře dopadne!

Jeho odkaz v podobě hry tělem jsme chtěli začít uctívat v utkání s Rakovníkem, který by v případě našeho vítězství znamenal postup do finále. A úvodní minuty se to dařilo. Šťastná standardka z rohu, pěkné uklizení ze vzduchu a rychlé zakončení po krosu už po čtyřech minutách znamenalo vedení 3:0. Zmíněný důraz v brankovišti potvrdil Číža, který povalil soupeřova gólmana chvatem hodným držitele černého pásku.

Zmrtvýchvstání Lokomotivy odstartoval až vlastňák kapitána Dejva, jež výstavně zakončil o horní tyč. Kontaktní branku přidalo soupeřovo číslo 15, jenž mělo přibližně o metr a půl vyšší podezdívku než Šimon Skála, po zavedení osobní obrany na jeho osobu nicméně už nemělo tolik šancí. 

Tříbrankový náskok získaly zpět vikýře Číži a Dejva, po kterých se notná část diváctva ještě dlouhé minuty držela za hlavu. Rakovník reagoval timeoutem a zvýšenou aktivitou, která vedla ke dvěma fíkům po chybkách naší obrany, těsné vedení 5:4 už jsme ale udržet dokázali a postoupili tak do finále.

To se znovu hrálo jen s jednozápasovou pauzou, celý turnaj tak pro Pantery byl záležitostí zhruba tří hodin. Alieni stejně jako Rakovník disponovali dvěma vytáhlými záložníky, na které bylo od začátku potřeba dát pozor. Většinu času se to dařilo, tu a tam se Černošice dostaly do nějaké té šance, nedokázaly nicméně prostřelit výborného Brabíňa.

Naopak slavilo se na straně druhé po klasické Hegarovce Vojty Hegara („hoď to z rohu backhandem do ohně, čím víc naslepo, tím líp“) a gólu Toma Tesky. Místo přidání pojišťovací trefy jsme se ale znovu uchýlili k vymetání pavučin na stěně radlické nafukovačky, což vzhledem k dobrému přechodu z obrany do útoku byla škoda.

O to větší škoda, když Alieni deset minut před koncem dokázali srovnat. V nervózním závěru už další gól nepadl, muselo se tak do nájezdů. Ty byly takovým symbolickým vyvrcholením celého dne – Černošice nás dvakrát měly na lopatě, v součtu padly tři tyčky, nakonec až v šesté sérii rozhodl druhou trefou Honza Berka a za bujarého veselí tak poslal Starší B zpět do sedmého koše.

Na to, jak se sestava víceméně lepila, je to slušný úspěch, podpořený dobrým výkonem všech zúčastněných. Gratulujeme Vojtovi Hegarovi k prvnímu bodu ve starších, děkujeme Šímovi Skálovi, že i přes počáteční nejistotu nakonec na turnaj dorazil a zahrál výborně (!!!) a Pechíňovi přejeme brzké uzdravení.

Děkujeme rodičům za podporu a za dva týdny se budeme těšit na Barrandově.

Panthers Praha B – Draci Říčany 0:0
Panthers Praha B – Lokomotiva Rakovník 5:4

Panthers Praha B – Alien Nation Černošice 2:1sn (o 1. místo)

Autor: Paučis