Dorostenci za 6 bodů

Naši dorostenci zavítali v rámci 16. kola na dobře známé čakovické kluziště. Kluci se sešli v mírně oslabeném počtu 12+2, kdy jim chyběli starší žáci, kteří plnili hráčské povinnosti ve své kategorii.

Viking TJ Kobylisy – Panthers Praha 1:9

Zápas začínal v nelidských 7 hodin ranních. Ba ne, dělám si legraci. Začínal v 11:30, ale bohužel svým tempem takové ranní zápasy připomínal. Kluci do zápasu vstoupili s pocitem, že už mají vyhráno, tudíž nemusí moc jezdit. Na hřišti si dávali ve většině případů přednost a na brankáře soupeře, který nepatřil mezi světovou extratřídu, moc střel nevyslali. I za těchto podmínek si kluci odnesli do přestávky vedení 2:0. O přestávce trenéři promluvili klukům do jejich ospalých duší, aby zvýšili tempo a důraz.

Co se ale mohlo po těchto instrukcích jiného stát, než že kluci po nedůrazu na brankovišti inkasovali a soupeř tak snížil na 2:1. Poté se kluci alespoň mírně zvedli, zakončili pár pohledných akcí, využili přesilovou hru a po druhé třetině měli šestigólový náskok. O pauze opět trenéři apelovali na zvýšení tempa, ale jak se říká: „Jedním uchem tam, druhým ven.“. Tak kluci pokračovali ve své hře. Ve třetí třetině se ještě trefili pumelicemi od půlky Prokůpek a Mašát. Sečteno, podtrženo, byl k vidění tristní výkon, za který si kluci přece jen odnesli 3 body.

Panthers Praha – Technology Florbal MB Black 5:4

Dalším soupeřem pro Pantery byli kluci z Mladé Boleslavi, kteří v předchozím zápase poměrně potrápili Tatran a tak jsme mohli čekat vyrovnané utkání. K tomuto zápasu tým doplnili starší žáci a jako by k utkání nastoupil úplně vyměněný tým. Kluci jezdili a soupeři nenechali ani píď hrací plochy. Diváci mohli vidět ten tým, který ze Švédska přivezl bronzové medaile. Po přesilové hře, kterou využil Waldhauser, bohužel přišel trest i pro panterské barvy. V následném oslabení kluci bránili nebojácně, ale poté se povedlo boleslavskému střelci prostřelit obranu i s Kikim.

Pár minut po začátku druhé třetiny došlo ke kontroverzní situaci v našem útočném pásmu, kdy dle zraku všech diváků došlo k jasnému faulu na Zdrubyho, který nebyl bohužel odměněn ani volným úderem. V následném brejku se soupeř nemýlil a Kristián musel vyndávat děravý nesmysl ze své sítě. Následně přišla i chvilka nekoncentrovanosti a po chybě během střídání zůstal na velkém brankovišti osamocen soupeř a odskočil do dvoubrankového vedení. Pak ovšem začaly úřadovat naše posily ze stržů a po pohledných akcích se prosadil nejprve Ježek a poté i Petráň. Nepříliš dlouho na to odpověděl i hattrick hero z minulého zápasu a  Žiška svým zářezem poslal Panthers do vedení.

Do druhé pauzy si kluci donesli jednobrankové vedení a začalo to vypadat velmi nadějně. Zvláště poté co Petrák hned po buly poslal všech pět boleslavských hráčů zpět do továren na Škodovku a poslal Panthery do vedení 5:3 po 3 vteřinách. Pak se objevila pravá panterská nátura a kluci nechávali na hřišti úplně vše. Atmosféra v hale by se ve třetí třetině mohla krájet. Bohužel se soupeři povedlo snížit na 5:4. Ale i přesto kluci neskláněli hlavy. V předposlední minutě došlo k vyloučení, kdy na dvě minuty musel odejít Zdenda Prokůpek za hru na zemi. Nicméně se kluci oslabení nazalekli a zápas dotáhli do vítězného konce. Tento zápas byl naprosto odlišný od toho prvního. Přestože zápas připomínal výstup praotce Čecha na horu Říp, tak kluci předvedli bojovný výkon, který na 3 body stačil. Ale i tak víme, že se nejedná u kluků o maximum.

Děkujeme rodičům i divákům.

Autor: Márt