Panterům se podařilo dorovnat náskok Pelhřimova, nakonec brali bod za prohru na nájezdy

Muži A se vydali do Pelhřimova bojovat o cenné body. Hala byla schovaná v areálu školy a cesta ke vchodu byla dosti zasněžená, což leckteré teniskáře překvapilo. Věděli jsme, že jako povrch na nás čekají parkety, avšak nečekali jsme nepřízeň světla v hale, které bylo dosti zvláštní.

V úvodu utkání jsme byli více na balonku. Škoda několika individuálních nepřesností, které znamenaly, že po konci první dvacetiminutovky soupeř odskočil o tři branky. Věděli jsme, že soupeř má silné přesilové hry. Po sporném vyloučení Lombina se skvěle ukázal zejména Hruška v brance a Pelhřimov přesilovku neproměnil.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s větší aktivitou a bylo potřeba dávat balon rychleji od hokejky. Nebezpečnou standardní situaci druhé lajny soupeř přečkal, avšak následný důraz nikoliv. Také my jsme si vyzkoušeli přesilovou hru, bohužel taky neproměnili. Oproti předchozím zápasům nastalo ale zlepšení – neobdrželi jsme branku (haha :D) a začali jsme více střílet. Celkově jsme zlepšili střelbu a rozehrávku oproti první třetině. Soupeř ještě dokázal navýšit vedení jednoduchým přečíslením.

Do třetí třetiny jsme nastupovali se stažením na dvě lajny a s pokyny napadat. V úvodu třetiny Krůšek upravil skóre po přihrávce Hradce. Zvýšení aktivity a stažení na dvě lajny mělo pro kluky silný pozitivní efekt. Nejprve Ptáčník poslal přihrávku po mantinelu na Koláře, který se s balonkem natáhl na střed a střelou tahem upravil čísla na tabuli. Zběsilá hra nahoru a dolů, možný faul na Míku, který zůstal ležet, značil další gol z holí domácích. Následná hra v šesti přinesla díky dvojici Daněk – Kolář konečně pozitivní konec a bylo srovnáno.

V následném prodloužení 3 na 3 jsme měli více šancí, soupeři nepomohlo ani odvolání golmana. Bohužel v trestném střílení byl úspěšnější soupeř a mohl se tak radovat z výhry.

Musíme se naučit hrát po celou dobu zápasu, což nám dělá značný problém delší dobu. V některých situacích je třeba nic nevymýšlet a hrát jednoduše. To také některým hráčům dělá problém. Pojďme se poučit z individuálních i týmových chyb a v dalších bojích ukázat, že patříme do první poloviny tabulky.

Ještě bych jménem Mužů A poděkovala panu Urbanovi, který při cestě na chatu zavítal do haly společně s klubovou vlajkou a byl tak nás jediný fanoušek přímo v hale. Děkujeme!

Autor: Andy

18. kolo Národní ligy: Spartak Pelhřimov – Panthers Praha 1:5pn (3:0, 1:1, 1:4 – 0:0, 1:0) online

Střely na branku: 32:28
Počet diváků: 107
Hráči utkání: Jakub Kuchař – David Kolář

Komentář trenéra domácích (Petr Zajíček): „Dramatické utkání, kde jsme ztratili vítězství v poslední minutě jsme nakonec dotáhli do vítězného konce díky bojovnosti všech hráčů, děkuji divákům a soupeři.“

Komentář vedoucího družstva hostů (Andrea Nováková): „První dvě třetiny jsme nebyli nebezpeční. Začali jsme hrát až třetí třetinu a to je málo. Ukázali jsme týmový výkon. Jsou to pro nás cenné zkušenosti do dalších bojů. Děkujeme soupeři za zápas.“