Dalších 6 bodů pro Muže E

Při nedělním dopoledni odehrálo mužské Éčko další 2 mače do své tabulky. Protože okupovali první pozici, díky sobotní ztrátě nejbližších soupeřů, měli vše ve svých rukách.

S 13 borci, matadory Šádou a Lubenským v obraně, gólmanem Svobodou za zády a trenérskou dvojicí Bajer, Míka nastoupili Panteři k rannímu utkání proti Bourbonu Ruzyně. Od začátku byla jasně vidět naše herní převaha, která ale nijak k brance nevedla. Náš nervózní tlak vyústil brankou až 14 sekund před koncem, kdy Martin Šáda zamířil přesně do rohu branky.
Do druhé třetiny jsme vstoupili s lepším pohybem a důrazem v okolí branky. Zhruba v půlce zápasu nám soupeř nabídl přesilovku, kterou záhy ukončil svým seknutím Petr Nepraš a vyrovnal tak opět počet hráčů. Hra 4 na 4 ale jakoby nás polila živou vodou, Bourbon se téměř nedotkl míčku a my dokázali odskočit do vedení 4:0. Poté si jeden ze složitějších zákroků připsal do té doby nezaměstnaný Svoboda, když si poradil se střelou od mantinelu a následnou dorážku vytěsnil máchnutím předloktí přes celou šíři branky.
Poslední perioda nabídla sporadický tlak soupeře, vyloučení brankáře Svobody, který se tak moc chtěl zapojit do hry, až mu bylo malé brankoviště, a další 4 branky v síti našeho soupeře. Také Bourbon se zmohl na čestný zásah, nutno říci, že jsme jim to ale ulehčili – opravdu není dobré v situaci 2 na 2 odejít střídat..

Po nekonečném čekání, rozuměj třízápasová pauza (první zápas jsme hráli v 9:00 a druhý v 13:40), které někteří vyplnili návštěvou stravovacího zařízení v podobě místního pivovaru a někteří doháněním spánkového deficitu na hale, jsme nastoupili proti domácímu Kostelci. O tom, že se bude jednat o zcela jiný zápas, než který jsme odehráli ráno, nebylo pochyb. Rozdíl nebyl v tabulkovém postavení (Kostelec okupuje 8. příčku a Ruzyně 9.), ale v nasazení soupeře, které jsme mohli (nás pár, kteří zůstali na hale) pozorovat v jejich prvním zápase. Bylo zcela jasné, že domácí prostředí pro ně bude velkým motorem. Toto se projevilo hned v začátku utkání, které bylo velmi rychlé a běhavé. My jsme se snažili vycházet z postupného útoku a mít pod kontrolou rozehrávku, Kostelec pro změnu hrozil z brejkových situací. Šance byly na obou stranách, proti změně skóre byli ovšem gólmani, kteří svými zákroky drželi nerozhodný stav až do konce druhé třetiny. První třetina nabídla mimo jiné i po dvou trestných minutách na každé straně, ale žádný z týmu početní výhodu nevyužil. Ve druhé třetině jsme pustili Kostelec více do hry, což se nám mohlo vymstít, ale Bicek měl dobře postavenou bránu a několikrát nás krom jeho výkonu také zachránila branková konstrukce. Hned ve druhé minutě třetí třetiny nám Kostelec nabídl přesilovou hru, během které jsme dostali soupeře pod tlak, který následně šest vteřin po vypršení soupeřova trestu zužitkoval Lubenský po přesném pasu Tročila. Krátce nato jsme však soupeřovi nabídli dokonalou příležitost k vyrovnání, neboť jsme vyfasovali menší trest za blokování hokejky. Jenže, jak jsme již v prvním zápase ukázali, hra ve čtyřech nám vyhovuje a tak půl minuty před koncem trestu navýšil na 2:0 po milimetrovém pasu Lubenského Toman. Zbytek třetiny se nesl v úporném tlaku domácího Kostelce hnaného hledištěm a obětavého bránění podpořeného skvěle chytajícím Bickem. Poslední minutu sáhl soupeř ke hře bez brankáře. Toto se mu stalo málem osudným, protože Lubenský vystihl okamžik kdy se soupeř vydal střídat a vystřelil na prázdnou bránu soupeře, čímž ho donutil ke hře v šesti a dvěma minutám za příliš mnoho hráčů na hřišti. Nutno podotknou, že i v oslabení byl soupeř nebezpečný a málem se mu podařil utkání zdramatizovat.

Sečteno, podtrženo, dalšími šesti body jsme si upevnili první pozici a těšit nás může poctivý defenzivní výkon (pouze 1 obdržená branka ve 2 zápasech) podpořený i dobrou střeleckou produktivitou (první zápase 9 branek, v druhém soupeře držel ve hře pouze výborný výkon brankáře).

Autoři: Ondřej Svoboda, Lukáš Bicek

Panthers Praha – Bourbon TJ Ruzyně 9:1 (1:0, 4:0, 4:1)
Panthers Praha – Vlci Tatran Kostelec nad Č.L. 2:0
(0:0, 0:0, 2:0)