Béčko své soupeře z čela tabulky o body neobralo

Další herní víkend mužské rezervy čekal tentokrát v domácí hale v Hostivicích. V sobotním utkání nás čekal soupeř z čela tabulky, konkrétně tým Bučisu a v neděli ambiciózní Prague Tigers.

Sobotní první třetina byla jako obvykle vlažná z naší strany a proto soupeř hned na úvod zápasu odskočil do dvoubrankového vedení. Nám se nedařila rozehrávka a soupeř získával balónky v nebezpečném prostoru kolem poloviny a chodil do rychlých protiútoků. Hned v úvodu druhé třetiny už odskočil do třígólového náskoku a zápas byl v jeho režii. V polovině zápasu kluci přidali na pohybu a agresivitě a to se hned projevilo i na obrazu hry.

Začali jsme soupeři oplácet stejnou mincí a odměnou byl gól Pokyho a snížení na 1:3. Když chvíli poté soupeř opět chyboval v rozehrávce, mnul si ruce kapitán, protože podruhé rozvlnil síť soupeře Poky a byl jen krůček od hattricku. Bohužel to soupeře nezlomilo a ten na tento stav okamžitě zareagoval dokonce dvěma brankami. Po druhé třetině svítil na výsledkové tabuli stav 2:5, ale obraz hry již byl o něco příznivější.

Třetí třetina pro nás začala výborně, když se nám podařilo skórovat hned po vyhraném buly. Když jsme o chvíli později dostali výhodu přesilové, dlouho se nám nedařilo připravit si zakončení, ale nakonec si s tím poradil John a snížil na rozdíl jedné branky. Bohužel opět jen o chvíli později stejný hráč zbytečně fauloval a odešel pykat na trestnou lavici. Soupeř touto výhodou nepohrdl a opět odskočil. Pak se naplno projevila naše slabá stránka a tou je nízká efektivita. Přesto, že jsme do soupeře bušili, ten nás potrestal ještě dvěma brankami v samotném závěru.

V neděli po vítězném zápase našich princezen nás čekal čtvrtý tým tabulky, Prague Tigers. Stejně jako v sobotu jsme do zápasu vstoupili hodně vlažně a soupeř velmi rychle dostal do pohodového vedení 4:0. Paradoxně jsme ale soupeře v první periodě přestříleli 11:8, což svědčí o soupeřově efektivitě – svoje šance si připravoval do zakončení prakticky do prázdné branky a nám se nedařilo pokrýt pohyblivé útočníky.

Kluci byli po první třetině hodně psychicky dole, ale nezbývalo nic jiného než zlepšit pohyb a zvýšenou agresivitou zápas soupeři znepříjemnit. To se druhé periodě povedlo beze zbytku. Nejprve po pohledné kombinaci se trefil přesnou střelou Kosťa a pozvedl tak prapor našeho týmu. Od této chvíle se zápas vyrovnal a i soupeř začal kupit chyby v rozehrávce. Ještě do poloviny třetiny jsme dokázali dvakrát skórovat a dostat se na dostřel jedné branky. Na to soupeř za pár vteřin reagoval opět pohlednou kombinací a náskok opět navýšil. Pak dostaly oba týmy výhodu přesilové hry, ale skóre se již do konce periody nezměnilo. Když se nám na začátku třetí třetiny podařilo opět snížit zásluhou Škodíka, opět jsme neuhlídali soupeře a byli jsme potrestáni trestným střílením. To soupeř s přehledem proměnil. Kluci ale zbraně nesložili, sestavu jsme stáhli jen na dvě formace a přesto že soupeř odskočil už na tříbrankový rozdíl, opět jsme se během pěti minut dokázali dostat na rozdíl jedné branky. Brankové dostihy pokračovaly až do samotného závěru zápasu. Za nás se ještě z trestného střílení trefil Poky, ale ani hrou v šesti borcích jsme se nedokázali prosadit a naopak soupeř z rychlého protiútoku vstřelil rozhodující branku.

Tento víkend jsme vyšli bohužel bodově naprázdno, ale zejména v nedělním zápase kluci ukázali morál a dokázali soupeře hodně potrápit.

Škoda jen našich špatných vstupů do zápasů a menší efektivity v zakončení. To jsou věci, které musíme do dalších zápasů zlepšit, abychom uspěli.

Děkujeme také všem fanouškům, kteří kluky přijeli podpořit.

16. a 17. kolo Divize B
Panthers Praha B – FC Bučis Team 4:8 (0:2, 2:3, 2:3) | online
Panthers Praha B – Prague Tigers 7:9 (0:4, 3:1, 4:4) | online

Autor: Míla Mattes