Ženy o krůček blíže play-off

V neděli 20.2. čekal na ženy nováček soutěže a poslední tým tabulky, FBŠ Slavia Plzeň.

Úvod utkání patřil Panterkám, kdy se už ve 2. minutě z brankoviště prosadila Miklíková. Ve 4. minutě však bylo srovnáno, když Červová neodhadla rychlost svého výběhu z brankoviště a usnadnila tak zakončení hostující Maškové. V 9. minutě dostal domácí tým možnost přesilové hry, kterou využila typickou střelou z výběhu Zittová. Tempo hry určovaly Panterky, do konce třetiny se prosadily ještě Syslová s Pitterlingovou.

Pitterlingová byla i u dalšího gólu domácího týmu, když na počátku prostřední části vybídla Lupačovou a ta nabídnutou šancí nepohrdla. A stejně jako Lupačovou vybídla Pitterlingová, tak ve 25. minutě naservírovala přihrávku před prázdnou Zittová Pitterlingové a bylo to už 6:1. Sedmý gól do branky soupeře přidala kanonýrka Florianová po vybojované přihrávce Tůmové. V následujících minutách utkání Panterky trochu povolily a ač šancí měly stále dostatek, do obrany to občas skřípalo, výsledkem tak byly 2 branky Plzně a do šaten se odcházelo za stavu 7:3.

V poslední části domácí tým zase zabral, leč nedařilo se mu proměňovat nabídnuté šance. Na další branku se čekalo až do 51. minuty, kdy se střelou od mantinelu prosadila Böhmová. Panterky však drama nepřipustily, klid na hokejky přidal gól Jelínkové v 55. minutě a do konce utkání už se, i přes tlak domácích, skóre neměnilo.

Panthers Praha – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 8:4 (4:1, 3:2, 1:1) online | stream

Poměr střel: 22:19
Počet diváků: 52
Hráčky utkání: Tereza Pitterlingová – Andrea Košťálová

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Dneska jsme si mohli zastřílet, ale hráli jsme dobře jen polovinu zápasu, kdy jsme kontrolovali hru a dobře kombinovali a měli jsme chuť dávat branky. Pak jsme ale polevili, což se nám v těžších zápasech nebude vyplácet. Děkujeme všem fanouškům a celé naší mládeži, že dnes dorazili a podpořili náš tým a vytvořili skvělou atmosféru.“

Komentář trenéra hostů (Vít Procházka): „V první polovině zápasu jsme prohrávali souboje a příliš lacino ztráceli míčky. Individuálními fatály jsme soupeři nabídli příliš mnoho šancí, které byly potrestány. Do druhé půli utkání jsme se zvedli, při naší produktivitě je ale těžké pomýšlet na zvraty. Děkujeme soupeři a divákům.“