Sobotní turnaj Přípravky

Naši nejmladší hráči vyrazili sbírat zkušenosti do méně známé haly v Zelenči. Na začátku zavládla chvilková panika, když pět minut po srazu byli v hale čtyři hráči (i když ti sebevědomě prohlásili, že to přeci v pohodě zvládnou). Ale hned vzápětí se objevil i zbytek týmu, který halu trochu hledal, protože odkaz na stránkách unie je na školu, která je ale na úplně opačném konci a nejsou u ní žádné ukazatele. 

Byli jsme tedy nakonec všichni a mohli jsme se začít připravovat na našeho prvního soupeře, kterým byli hráči domácích Prague Tigers. Již jsme s nimi sehráli hodně utkání, takže jsme trochu tušili o jaký zápas půjde. Pro neznalé stačí říct, že dvě třetiny týmu jsou o hlavu menší. Určitě mají skvělou florbalovou budoucnost, ale dnešek patřil jednoznačně nám. Zápas pak už byl jenom o tom (tedy alespoň z pohledu trenéra), aby se nám dařilo co nejvíce hezkých kombinačních akcí.

V druhém zápase nás čekala Sparta, která se do koše teprve probojovala, což jsme všichni čekali trochu dříve, protože minimálně s přípravkou pracují v tomto klubu velice dobře. Zápas měl naprosto odlišné tempo, než ten předchozí a museli jsme všichni přepnout na vyšší výkonností stupeň. Utkání bylo vyrovnané a na začátku jsme dokonce dvakrát vedli, když se prosadil Šíma vypečenými houskami. Pak přišlo několik velice dobrých šancí, které ale skončili na tyčce, nebo na plastové zábraně. Soupeř se poté otřepal a dostal se do mohutné ofenzivy a začaly padat branky. Bohužel do naší branky. Pokaždé to byly hezké střely a pokaždé jsme u střelce byli o trochu později, než by bylo potřeba. Vývoj zápasu se dostal pod kontrolu soupeře a my jsme ho už nedokázali získat zpět. 

V posledním zápasu jsme měli předvést, co umíme proti týmu Bohemians, proti kterému jsme již pár vyrovnaných (a jeden vyhrocený ;) ) zápasů odehráli. Tento zápas byl ale naprosto odlišný. Už během pár minut jsme vedli o tři branky a se soupeřem si v podstatě dělali, co chtěli. Nevím úplně čím to bylo, protože soupeři chyběl jenom jeden hráč (sice ten nejlepší, ale to by nemělo znamenat rozdíl třídy), každopádně zápasu jsme naprosto dominovali a v podstatě jsme si dělali, co jsme chtěli. Díky klukům za dobrý turnaj, makali a většina se snažila i plnit pokyny trenéra :-). Tak zase příště.

Autor: Gigi