První turnaj Mladších žákyň v novém roce

V úvodním zápase nás čekal tým Olympu. Hra od samotného začátku byla zcela vyrovnaná. Excelovaly golmanky na obou stranách. Nám se naštěstí podařilo prolomit prokletí a dostali se do vedení 1:0. Časem se nám podařilo ukázat divákům i kousek té florbalové krásy. Po zbytek zápasu skóre naskakovalo a první výhra v tomto roce byla jednoduchá.

Ve druhém zápasu nás čekali Wizzards. První střelu vyslala Ema skoro ihned po buly. Tempo hry jsme udávali my. Anetka během střídání své vlastní lajny dokázala míček podržet za bránou soupeře, a navíc vypracovat střelu, kterou umístila na vzdálenější tyč. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nás držela Julča a soupeře jejich golmanka. Konec zápasu vyzněl lépe pro nás, kdy se nám podařilo najít recept na soupeřovu golmanku a dojít si pro cenné druhé vítězství.

Závěrečný zápas byl naplánován proti TJ Sokol Vinohrady, který také nebyl dosud poražen. Naše holky měly pauzu na doplnění tekutina a hurá do závěrečné části turnaje. Začátek se nám povedl, když se nám podařilo jít do dvou brankového vedení. Celá hra se přelévala ze strany na stranu, ale vedení se nám dařilo udržet. Co pak ale nasledovalo v druhé části? Nervy. Jinak se to ani nedá napsat. Soupeř pomalu a jistě dotahoval, až do stavu 5:5. A jak to celé dopadlo? Remíza. A nájezdová loterie. Skvěle chystající Julča nepustila ani jeden nájezd. Hanka společně s Anetkou předvedly 2 nekompromisní trestné střílení. Postup o koš nahoru a další práce před námi. Děkujeme rodičům za hlasitou podporu. 

Autor: Toli