Překvapivé zlato Mladších B

Po předvánočním trápení v Hostivicích se tentokrát rezerva Mladších žáků předvedla v mnohem lepším světle. Na turnaji v Chýni sice znovu doplácela na nepřesné zakončení, perfektní obrana ale neproduktivitu vykompenzovala natolik, že z toho nakonec byl trochu nečekaný a historicky vůbec první postup do 5. koše!

Ještě na úvod, ať na to nezapomeneme – v šatně zůstala po bujarých oslavách dvojice šedé tričko – šedé tepláky, kdo je postrádá, tak budou od středy na Radlicích ve ztrátách.

Každopádně zpátky do Chýně. Úspěch v neděli je chválihodný a všichni za svoje nasazení zasluhují jen slova chvály, v průběhu celého dopoledne se ale i tak v plné kráse ukázala řada nedostatků, které nás dříve nebo později budou mrzet.

Tím největším střelba. Poslední dva měsíce máme na turnajích průměr přesně 2,22 vstřelených gólů na zápas a jen jednou jsme dokázali soupeři nasázet víc jak tři fíky. Nezměnila to ani Chýně – výsledky 2:1, 3:2 a 2:1 rozhodně neodpovídají průběhu jednotlivých špílů. Při vší úctě k soupeři, ani v jednom případě nás žádný z nich nepřehrával, ba naopak jsme měli všechna tři utkání vyhrát podstatně větším rozdílem.

Je to škoda, protože na tréninku střídá krása parádu a občas nestačí ani počítadlo skóre na všechny ty útočné srandy. Souvisí s tím i druhý neduh, tedy fanoušky zbožňovaný hurá styl, poslední dobou praktikován především fotbalovou Spartou. Pořád nám chybí klid na hokejkách ve chvílích, kdy jsme na půlce soupeře, který nenapadá. Místo nějaké kombinace, která by po pár přihrávkách mohla končit třeba střelbou do prázdné, volíme zběsilé nahození do ohně i z pozic, odkud bychom za normálních okolností v klidu mohli rozdat míček a hledat si lepší místečko.

Tohle všechno a mnoho dalšího jsou věci, na jejichž prvotní vychytání máme nějaké dva týdny, než přijdou zase o chlup lepší protivníci. Naopak chválit můžeme za perfektní obrannou hru, která se obešla bez jediného náznaku fatálu, a za přechod do útoku, jenž byl přesně takový, jaký má být, jen bez té zmiňované přesnosti ve střelbě.

Všichni také zaslouží pochvalu, jak si poradili se třemi zcela odlišnými zápasy. Unhošť na úvod kousala a hodně střílela z dálky, na což jsme si chvíli zvykali, ale až na tři vážnější akce si toho mnoho nevypracovala. Naopak brutálním víkem z dálky otevřel skóre Jeřábsson (video o pár řádků níže) a po pauze doklepl do síťky svůj první gól za mladší Tom. Unhošť v závěru tlačila, ale už se k ničemu nedostala.

Střela typu země-vápno v podání Patrika Jeřábka

Proti hodně do těla hrajícímu Benešovu to naopak bylo dvojité dotahování jednogólového manka, které nejprve stáhl vlastňák jeho obránců po Samově chytré standardce, následně pak pěknou ranou ze zátahu Kuba. Po stažení na dvě lajny pak obrat dokonal druhým gólem Jeřábsson, jenž udělal ze tří beků cvičné kužely a následně to hodil hezky k tyčce.

Ve finále s Texasem to tentokrát bylo o bránění dvou texaských šikulů a obléhání soupeřovy klece. Z hranice brankoviště (opakovaný záběr potvrdil že to bylo v pohodě) dal svůj první fík v Panterech Martin, po texaském šťastném srovnání pak rozebral celou obranu Šíma a celou akci ještě vyšperkoval nahrávkou Kubovi do prázdné (video níže). Celý zápas navíc okořenili svým mizerným výkonem oficíři, kteří se rozhodli nepoužívat píšťalku za žádných okolností a za svůj výkon zaslouží méně bodů, než podprůměrný kuchtík v Prostřenu.

Hromadné poslání na párek a lahůdkové předložení puku od Šimona Jelínka

Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit za dva týdny.

Panthers Praha B – FBC Unhošť :-)
Panthers Praha B – Florbal Benešov :-)
Panthers Praha B – FBC Texas :-) (o 1. místo)

Autor: Paučis