Dorostenci drží sérii remíz

Po úspěšném působení na Gothia Cupu se dorostenecký tým představil v prvním letošním dvojkole na Barrandově, kde nás postupně čekali Bohemians a Sparta. Vzhledem k pozici soupeřů v tabulce se očekávaly vyrovnané zápasy, ve kterých bude rozhodovat každá chyba, což se víceméně potvrdilo. 

V prvním zápase jsme nastoupili proti Bohemce vedené legendárním Bedlou. I přes absence některých opor jsme věděli o síle soupeře, nicméně oba týmy byly od začátku ve všech herních činnostech vyrovnané. Na obou stranách se zápas vydařil brankářům, když oba svůj tým několikrát podrželi. Sváťa držel čisté konto až do druhé třetiny, kdy jsme na chvíli vypadli po naší vedoucí brance z rytmu. Soupeř toho prakticky ihned využil a během dvou minut otočil stav zápasu na 1:2. Do poslední části jsme tedy měli jednobrankové manko, které jsme ale dokázali v přesilové hře odbourat a přetahovali se o všechny body. Na konci mohli oba týmy rozhodnout, ale gólmani byli na obou stranách proti, a tak jsme se rozešli smírně. Bod bereme, do zápasu jsme vstupovali pravděpodobně jako mírný papírový outsider, ale je třeba si přiznat, že jsme zápas mohli bez problémů vyhrát. 

V pauze následoval rychlý rozbor hry s rodiči, oběd a příprava na Spartu.

Druhý zápas nám herně vyšel bohužel méně než ten první. Trochu jsme postrádali zápal a chuť vyhrát, kterou jsme předváděli právě ve Švédsku, což přineslo dvě poměrně špatné třetiny. Soupeř lépe kombinoval a hrozil, nicméně se výborně vyspal i Kiki, který toho chytil znovu spoustu, přičemž některé zákroky patřily do kategorie WAUU! Soupeř se ujal vedení, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat a do poslední třetiny se šlo za stavu 2:2. Chvíli před koncem byl trochu necitlivě vyloučený Waldy, soupeř zahrál rychlý kros a míček skončil v naší brance. Chystali jsme se na hru bez brankáře, ale ve chvíli, kdy Kiki doběhnul na střídačku, tak jsme dokázali srovnat. Stav se už znovu nezměnil, a tak jsme si připsali 4 remízu v řadě.

Pozitivum turnaje je jednoznačně výkon obou brankářů, kteří si zaslouží absolutorium. Herně to bylo trochu kostrbaté, ale získané body bereme. Je třeba zapracovat na rozehrávce, která byla chvílemi hrozivá, a zejména na soudnosti a sebekritice.

Po turnaji následoval teambuilding v podobě bowlingového turnaje pod taktovkou D. Mašáta, tak doufejme, že v příštím kole to už bude za plný počet! 

Díky rodičům, soupeřům i rozhodčím.

Panthers Praha vs. FBŠ Bohemians Praha 2:2 (online)

Panthers Praha vs. AC Sparta Praha 3:3 (online)