Znovu už to zvorat nechceme, shodují se Šimi a Mesut

Pozvání do páteční talkshow přijali dva spoluhráči, co spolu nastupují už od mladších žáků. Šimon Baumruk a Dan Ježil jsou ztělesněním slova univerzál, na hřišti je tak možno je zahlédnout v pozici hrota, křídla, krajního záložníka, výrobce zrcadel a v poslední době také na společné stoperské dvojici. Jak se dva dávní přátelé prezentovali? Přepis večerní premiéry naleznete níže!

Jak se cítíte v nové roli stálých beků? Přeci jen, oba jste kovaní hroťáci, byla to velká změna a najednou velká zodpovědnost?

Dan: Tak já osobně na Sépiácích nic jiného než beka nehraju, takže si moc zvykat nemusím. Rozdíl je v tom, že poslední roky v juniorce jsem si mohl náležitě vychutnat útočné choutky. Je trošku těžké najednou nebýt u tolika gólů, ale hraju tam, kde mě tým nejvíce potřebuje a já jsem rád, že můžu být platný. Na spolupráci přímo se Šimim se těším, hrajeme spolu od mladších, víme co od sebe čekat a řekl bych, že budeme schopni dát týmu jistotu směrem dozadu a zároveň hojně podporovat útok.

Šimon: V útoku se mi hraje líp, ale v obraně už jsem si znovu začal zvykat, s Mesutem přesně víme co po sobě chceme. Zodpovědnost je to určitě větší, ale o to větší je pak snaha nic nezkazit.

Tím, že jste vzadu, jste pravidelně blíž epicentru udíleni rozkazů z brankoviště, jak si pochvalujete spolupráci s Márou?

D: S Márou si myslím, že zvládáne komunikovat bez problémů, on si ořve nás a my zase útočníky, vše funguje jak má.

Š: Mára je v tomhle super, hlavně při oslabení. Pořád si křičí kdo kam má jít, nebo nás ořve, když není obsazený hráč. Stejně tak my ho komandujeme, kam házet výhozy, takže komunikace funguje.

Co říkáte na rošády v útocích? Není na to po jednom nepovedeném turnaji brzo, nebo už to haprovalo delší dobu?

D: Už v minulé sezoně jsme občas měli problém buď s neproduktivitou, nebo nevyrovnaností lajn. Minulý turnaj byl spíš takový poslední hřebíček do rakve.

Š: Myslím si že už o turnaj dřív to nebylo nic moc co se týče sehranosti útoku, výsledky zařídila spíš dobrá obranná hra ode všech. Nové útočné trojky vypadají dobře, v neděli uvidíme.

Kde vlastně byla příčina výbuchu proti Hořovicím? Povánoční období je už třetím rokem tradičně kritické, jak se tomu do příště vyvarovat?

D: Tak ačkoli to kluci asi nikdy nepřiznají, tak jsme ztratili jenom protože jsem nebyl na turnaji přítomen, být tam já, tak to vypadá jinak. :-)

Š: Nemůžu říct že by někdo hrál špatně nebo se nesnažil, bylo to jen o naší neplodnosti v útoku, občas takový zápas prostě máme. Taky musím ocenit Hořovice, které za celý podzim vyhrály jeden zápas a najednou se proti nám takhle vytáhnou. Zřejmě musíme do příště zmírnit konzumaci cukroví.

V porovnání s loňským rokem máte už teď o 5 trestných minut než za celou minulou sezonu, čím to?

D: Často se ukazuje, že hodně z nás jsou horké hlavy, a tak se občas necháme vyprovokovat k hloupým faulům, respektive komentářům. Počet vyloučení je vážně tristní, musíme na tom zapracovat a být zodpovědnější.

Š: Je to šílené, máme dvakrát víc oslabení než přesilovek (ne, že bychom přesilovky proměňovali). Těžko říct čím to je, na začátku sezony nás posílili dva řízní a důrazní beci, ale spíš to bude asi v tom, že občas máme nějaké zbytečné zákroky a připomínky. Navíc, letošní standard některých rozhodčích nám taky moc nepomáhá.

Na tvrdou hru si stěžovali i špíleři z Dobříše, které jste v defenzivním utkání přehráli 2:1. Jak moc se ten zápas lišil od toho prvního vzájemného, který skončil debaklem 13:4?

D: Nebyl jsem přítomen, odpověď nechám na kolegovi Baumrukovi.

Š: V tom prvním jsme dali na začátku asi rychlých gólů, všechno nám tam padalo. Ve druhém nám chybělo několik klíčových hráčů, zachránila nás jen solidní obrana a Márův solidní výkon.

Celkově když se podíváme na rozpis, tak je vidět, že druhá část sezony bude podstatně náročnější než ta první. Kdybyste měli vybrat dva dosavadní zápasy, které podle vašeho názoru byly nejlepší týmově a nejlepší individuálně, které by to byly?

D: Nejlepší zápas z týmového pohledu bylo určitě klání s Berounem, tam vše fungovalo jak má. Co se týká mých výkonů, tak nejsem úplně spokojený s žádným zápasem, vždycky šlo udělat spoustu věcí lépe.

Š: Rozhodně zápas proti Berounu, kde nám sice skoro nic nevycházelo, vykompenzovali jsme to ale tím, že jsme všichni jezdili na 100% a skončilo to tak prvním Márovo shutoutem v sezoně. Ten druhý asi první zápas sezony proti SKV, což dokazuje, že prostě umíme hrát jen proti kvalitnějším soupeřům.

Budete se na druhou půlku připravovat nějak speciálně? A co nějaké posily?

D: Příprava se nějak výrazně měnit nebude. Posily brát moc nechceme, bylo by zbytečné, aby nás někdo za titulem dotáhl a příští rok jsme dostávali bídu.

Š: Posily nevím, to se musíme případně všichni dohodnout. Připravovat se budu jako vždycky, co nejvíc tréninků plus občasný individuál.

Snad to ted nezakřikneme, ale když se podíváte na tabulku, tak po dohrání všech zápasů máte na čele teoreticky jen bodový náskok. Je to spíš výzva k tomu, abyste ho navýšili, nebo naopak tlak, který mohl byt menší nebýt dvou zaváhání? Věříte, že se v horních patrech tabulky udržíte?

D: Plán před sezónou byl titul, to zatím plníme a máme vše ve svých rukou. Nikdo nechce opakovat to, co se stalo loni. Prostě se z toho nesmíme znovu posrat.

Š: Měli bychom být výš. Dvě ztráty za půl sezony sice nezní špatně, ale obě byly zbytečné a mohli jsme si za ně sami. Teď se musíme nahecovat na každého soupeře, čím papírově slabší, tím větší problémy zpravidla máme. Věřím, že první místo udržíme a nenecháme si to utéct jako minulý rok.

Zraky se teď upírají především na nedělní zápas s Příbramí, který bude soubojem aktuálně prvního a druhého týmu. Vy jste proti Palermu nastupovali i vloni v juniorech, co od toho očekáváte tentokrát?

D: Pamatuji si když Příbram začínala s námi v dorostu. Ti kluci ani neuměli držet florbalku, pak se začali rapidně zlepšovat a u konce s námi hráli vyrovnané partie. Nikdy to nehráli úplně na techniku, vždycky nás zkusili uběhat a to si myslím, že budou chtít zkusit i v neděli. Já proti nim pravidelně pálil ostrými, tak snad si přidám zářez i tentokrát.

Š: Posledních pár let v mládeži to bylo vždycky skoro derby, Příbram byla jeden z nejlepších soupeřů a ty zápasy měly vždycky kvalitu. Naposled, když jsem proti ní hrál, tak jsem vsítil jeden ze svých vzácných hattricků. Těším se, až si to v neděli zopakuju.