C POWER zaváhalo, ale stále drží čelo tabulky

První zápasy v tomto roce absolvovalo mužstvo C POWER v hale Eagles, která je charakteristická svým tragickým zázemím pro hráče, ale výborným bufetem a posezením pro mezizápasový poker.

Čekal nás soupeř ze spodní části tabulky, ale protože prohrát i vyhrát umíme s každým, rozhodně jsme nechtěli Sokol Benátky podcenit. Navíc mají v kádru Ondru Šulce s průměrem více než 3.5 kanadských bodů na zápas.

Sestava byla našlapaná, hráli jsme na 3 lajny s posilami s A i B týmu a na místě byl donominován i Pápa, který se přišel jen podívat, protože Matěj nepřišel. A hned v druhé minutě se trefil Pápa (a potvrdil tak formu, protože zdvojnásobil svůj letošní gólový účet) za asistence Romana. Ale již ve třetí minutě jsme nechali soupeře vyrovnat v přesilovce, kdy jsme šli do oslabení po našem typicky špatném střídaní. V jedenácté minutě nás dostal do vedení Ghali, který si tak urputně nechtěl nechat od soupeře vzít míček a tak ze středu hřiště zakončil. Do konce třetiny se ještě trefil Roman po nahrávce Fíly a začal pracovat na svém quatriku.

Začátkem druhé třetiny navýšil Štajn, kdy po 8 vteřinách po předchozím neproměněném nařízeném nájezdu zužitkoval nahrávku od Danečka, za další dvě minuty se opět trefil Roman. Do konce třetiny už se trefoval jen soupeř a takže druhá stav po druhé třetině byl 5:3. První gól třetí třetiny byl opět za Zekeho záda a soupeř tedy stáhl na jednobrankový rozdíl, z pohodlných 5:1 na 5:4, to dobře známe.

Za necelou pul minutu od obdrženého gólu se navíc začala projevovat přílišná horlivost rozhodčích uklidňovat na tuto ligu velmi klidný zápas. Nejdříve kolem Pápy proběhl soupeř, který nestihl zastavit a skončil až u vchodových dveří. Rozhodčí, ale v tom viděl úmysl našeho hráče a trestal dvouminutovým trestem. Hned vypršení trestu si naštěstí mohl Patrik zlepšit náladu dalším golem. Následně byl vyloučen do konce utkání Kurnas po tom, co se hlásil k asistenci hattricku Školníčka a zjistilo se, že není zapsán v zápise. Rozhodčí si vykázání hráče užil s razancí, jako by náš hráč právě zmasakroval půlku soupeřů. Minutu a půl do konce si ještě svoje vyloučení užil Dalík, kdy po vcelku nevinném faulu, ale s velkým rámusem v podobě rozkopnutého mantinelu a plačícího dítěte, dostal dvou minutový trest, který se po dotazu, zda byl trest adekvátní, rozhodčí rozhodl přehodnotit na trest pětiminutový. Tím už jen dovršili komediální pískání celého zápasu. V našem oslabení pak do prázdně brány naše vítězství pečetil opět Roman.

Posílení hotdogy, malinovkami, pivem a v případě některých i lehkým pokrem, jsme nastoupili do druhého utkání s Wizardy. Nástup jsme měli velmi dobrý a už v čase 1:10 se projevilo Danečkovo vypité pivo a s klidem skóroval po Štajnově nahrávce. V desáté minutě pak připsal svůj třetí gól v sezoně Péta Svojitka po nahrávce Váška.

Ve druhé třetině přidaly oba týmy po jednom gólu; nejdříve ve 25. minutě snižovali Wizards na 1:2 a v 27. minutě jsme opět na rozdíl dvou gólů odskočili po trefě Pápy a nahrávky Romana.

Nudnější střední část ještě rozčísl nařízený nájezd na Zekeho branku ve 28. minutě. Wizard nabídnutou šanci nevyužil.

Od začátku třetí třetiny jsme kupili individuální chyby a během 3 minut jsme zvládli inkasovat 3 góly a tedy se soupeř dostal do vedení 4:3. Náš následný tlak zužitkoval o 2 minuty později Štajn po nahrávce Danečka a mohl tak hlasitě projevit svou radost; bylo srovnáno. Když potom v úplném závěru skóroval Viťa Novotný (staronová posila), už jsme věřili ve výhru. Bohužel po time-outu soupeře prošel pas na velké brankoviště tak nešťastně, že se nějakou tečí dostal až za záda našeho gólmana, pouhých s před koncem zápasu. V posledních vteřinách nám ještě zvedl adrenalin v žilách David Ghali a jeho tichý all-in, kdy si vsugeroval, že se s ostatními spoluhráči dohodl, že půjdeme na riziko pro tři body, ale ve skutečnosti se domluvil jenom sám u sebe v hlavě se svým malým Davidem, že se přidá k útočícím hráčům. Ti to pochopitelně netušili a tak se stalo, že po ztrátě uháněl na naší branku sám kluk v oranžovém a na tabuli odtikávaly poslední vteřiny… Naštěstí pro nás se Zeke nenechal zaskočit tak, jako my udělal to, co dobře umí.

O výhře tedy rozhodovaly nájezdy, za nás se jelo podle věku Školnas, Štajn, Dejv. První dva jmenovaní se golem nepředvedli a až Dejv nám ukázal, jak se to dělá. A protože nebylo v první sadě rozhodnuto, jela se rychlá smrt. Soupeř nájezd proměnil a Štajn musel dát. Jeho kličku do backhendu bohužel soupeřův gólman vychytal a brali jsme tedy jen bod.

Celkový výsledek bodů za turnaj není špatný, ale šest bodu bylo na dosah. Klasicky jsme dávali méně gólu, než jsme mohli a měli. V druhém zápase jsme měli 7 přesilovek a proměnili jen dvě a to ještě posilová lajna. O zábavu se nám staralo duo rozhodčích Kubát – Kamínek, kteří nepískali proti nám, ale pískali spíše proti zábavnosti florbalu. Za zmínku stojí i 3 neproměněné Štajnovy nájezdy, to se nepovede každý turnaj.

14. kolo PH+SČ ligy mužů – skupina B
Panthers Praha C POWER – Sokol Benátky 8:4 (3:1, 2:2, 3:1) | online
Wizards DDM Praha 10 C – Panthers Praha C POWER 6:5pn (0:2, 1:1, 4:2) | online

Autor: Dalibor Dalík Baručák