Elévky slaví 4 výhry

První turnaj v letošním roce odehrály naše nejmenší princezny na hale v pražských Vinohradech. Čekali je hned 4 soupeři a náš cíl byl jasný. Po minulém turnaji, kde jsme shodou nemilých událostí odehrály jen dva zápasy, jsme si chtěly nejen spravit chuť, ale především vyhrát a umístit se na první příčce.

Kromě domácího celku jsme se také utkaly se dvěma týmy z Mladé Boleslavi a Spartou. Zatímco dopolední zápas s Dračicemi z MB přinesl jistou výhru, kdy jsme soupeři jen stěží dovolili přechod přes půlku a bodově se prosadily všechny naše svěřenkyně, první odpolední zápas byl o poznání vyrovnanější. Nejen, že se místy hra přelévala ze strany na stranu, ale musely jsme odskakovat z vyrovnaného stavu 2:2. To se nám pár minut před koncem podařilo hned dvakrát a my si připsaly druhou výhru. Blýskla se především Kája, která se zasloužila o všechny naše góly.

Třetí zápas s domácím celkem přinesl pohodovou výhru. Vinohradům jsme nasázely 12 gólů a k tomu se nám podařilo udržet nulu. Před námi tak vyvstal poslední úkol a výzva zároveň. Dotáhnout vítěznou linii do konce a ovládnout i čtvrtý zápas se Spartou. Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že si pohodlně dojdeme pro další 3 body, avšak Sparta se nedala, my ztratily náskok a rázem jsme vedly jen o pouhý gól. Nedůraz kolem naší branky, který nás právě v první půlce trápil, se však do té druhé vytáhnul a my si nakonec výhru utéct nenechaly.

Neděle tak pro nás byla nadmíru úspěšná a je třeba holky pochválit. Adélka se dvakrát dobrovolně ujala postu gólmanky a v poli přidala gól proti SKV. Kája nás kromě výše zmíněných gólů rovněž podržela v brance a stejně tak tomu bylo v případě Kamči, která každou chybu soupeře trestala góly. Zdeničce stačil na hřišti rychlostně jen málokdo a navíc díky krásným přihrávkám připravovala šance svým spoluhráčkám. Anička zase kromě několika bodů pomáhala týmu s aktivním napadáním hraček, ze kterého jsme často získávaly míčky.

Díky patří samozřejmě i rodičům, kteří nás podporovali z tribuny, a budeme se těšit na dalším turnaji. Snad se na vítězné vlně udržíme co nejdéle! 

Autor: Tereza Pluhařová