Body zůstaly v Ostravě

Druhý letošní a zároveň druhý venkovní zápas čekal naše Ženy A v neděli 13.1. proti FBC Ostrava. Poslední vzájemné utkání dopadlo debaklem, Panterky si tedy jely do Ostravy napravit reputaci.

Už od počátku utkání bylo jasné, kdo bude určovat tempo hry. Na míčku byla převážně Ostrava, nicméně oproti poslednímu měření sil byl výkon Panterek o něco lepší. Spousta šancí Ostravy byla pokryta bloky obránkyň, případně skončila v rukách brankářky Červové. Individuálních chyb se však děvčata z Prahy nevyvarovala ani tentokrát, v první části inkasovaly třikrát, jednou kvůli špatnému střídání dvakrát kvůli špatnému rozebrání hráček při standardní situaci. Ke konci třetiny se podařilo snížit na 1:3 zásluhou kapitánky Šusterové, která vzala zodpovědnost na sebe, vyvezla míček na útočnou polovinu a přesně zamířila do volného místa v bráně Tomšové.

Na  začátku druhé části následovala Šusterovou Pitterlingová, která ze středu přesně zamířila a prostřelila Tomšovou. Vyrovnání dokonala ve 26. minutě Syslová z trestného střílení. Pak už se ovšem trefovala pouze Ostrava, která sice byla lepším týmem, ale většinu gólů jí Panterky spíše darovaly nedůrazem na vlastním brankovišti a opět nedůsledným rozebráním hráček. Po druhé části tak na tabuli svítilo skóre 3:8.

Panterkám se utkání už zvrátit nepodařilo, nechaly se třikrát, někdy možná i zbytečně, vyloučit, čehož soupeřky dvakrát využily. Z Ostravy odjížděly ve ve večerních hodinách bez bodu po prohře 4:12.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Panthers Praha 12:4 (3:1, 5:2, 4:1) online | stream

Poměr střel: 23:13
Počet diváků: 64
Hráčky utkání: Denisa Kotzurová – Tereza Syslová

Komentář trenéra hostů (Jan Tůma): „Dnes jsme dokázali se soupeřkami držet krok jen do poloviny utkání. Pak se začala projevovat jeho zejména ofenzivní převaha, kdy jeho první lajna místy brala naše holky na kolotoč zadarmo. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme udělali několik hrubých chyb v obraně (zejména standardní situace) a tím jsme to soupeřkám značně usnadnili. Děkujeme všem za utkání a zdravíme Lukáše u televize. “

Komentář trenéra domácích (Jakub Robenek): „Dnes to mělo do ideálu daleko. Hráli jsme pomalu a chyběla Nám větší chuť k černé práci. Pozitivní je, že i když jsme nehráli nejlépe, bylo ve hře i hodně pozitiv a 12 vstřelených branek rozhodně není málo.“