Áčko přerušilo vítěznou šňůru trápením v Jaroměři

Už když se vyjíždělo z Prahy směr Jaroměř, tak se vědělo, že případné 3 body se nebudou rodit snadno. Bohužel borci jako Daněk, Polcar a Štěpán se ocitli na marodce, tak se na utkání vydalo jen 12 hráčů do pole.

Domácí tým se do utkání vrhl trošku aktivněji než my. Nám dělal značný problém přechod do útoku a z toho se odvíjel i malý počet střel na branku (za první třetinu pouze 5). Kluci z Jaroměře jsou dosti známí tím, že často padají a někdy je to až moc okaté, však u rozhodčích jim to značně procházelo a tak jsme většinu času první třetiny odehráli v oslabení, leč jsme si před zápasem říkali, že budeme disciplinovaní.

Bohužel se to moc nepovedlo. Na tabuli svítilo pouhých 1:1, což se zdálo být ještě žádný výsledek, když byly ještě dvě třetiny před námi.

Druhá třetina začala z pohledu obou týmů klidněji. Všichni vědí, že soupeř má několik dobrých hráčů a my dokonce víme jak hraji, což jsme si v taktické poradě před zápasem zopakovali.

Bohužel i přesto jsme některé situace neuhlídali tak, jak jsme měli a k tomu jsme přidali pár zbytečných faulů, které bohužel pro nás rozhodčí ocenil trestnými minutami. Pro druhé třetině na tabuli svítilo ošklivých 5:2, ale počet střel se aspoň zvedl na 8.

Do třetí třetiny jsme upravili sestavu a stáhli to na 10 hráčů do pole, což v půlce třetiny přineslo ovoce v podobě gólu na 5:3 a v dáli byla ještě šance na zvrat, jelikož zbývalo ještě dost času. Produktivita střelby se sice zvýšila, však každý to chtěl tak nějak brát na sebe a trefovali jsme prvního hráče před sebou. Následně po několika individuálních chybách nám soupeř odskočil na čtyřbrankový rozdíl. Ani hra bez gólmana neměla ten správný efekt a soupeř upravil na konečných 8:3 střelou do prázdné branky.

Nedostatků a chyb bylo k vidění hodně a z toho se musíme poučit. Základní část ještě neskončila a je před námi ještě dlouhá cesta. Musíme začít pořádně chodit na tréninky, kde budeme jezdit na 100% a eliminovat individuální i týmové chyby.

16. kolo Národní ligy: TJ Sokol Jaroměř – Panthers Praha 8:3 (1:1, 4:1, 3:1) online

Střely na branku: 39:23, počet diváků: 118

Komentář trenéra domácích (Martin Klapka): „Dobrý týmový výkon bez zbytečných chyb. Škoda jen neproměněných šancí. Děkuji soupeři za zápas a divákům za skvělou atmosféru.“

Komentář vedoucího družstva hostů (Andrea Nováková): „V první třetině to bylo vyrovnané, však se to následně zlomilo několika vyloučeními, kdy jsme začali řešit jiné věci a né svůj výkon. Musíme se ze svých chyb, kterých nebylo málo, poučit a v dalším zápase to zlepšit. Díky soupeři za zápas.

Autor: Andrea Nováková