Snadné zápasy Juniorek

Na první zápasy v novém roce se naše Juniorky vypravily až do dalekých Čakovic (některým holkám jsme rozšířily obzory, neb si myslely, že jedeme mimo Prahu). Sestava byla posílena o dravé dorostenky a tak se čekal zisk všech bodů, jelikož jsme v lize spolu s Black Angels mírnými favority.

První zápas tuto premisu naprosto splnil. Vinohrady se dostávaly za půlku víceméně sporadicky a naše holky na hřišti jednoznačně dominovaly. Do toho se přidala poměrně překvapivá střelecká přesnost (možná to bylo tím, že jsme nebyly pod takovým tlakem, ale holkám to lítalo opravdu pěkně…až tedy na třetí lajnu složenou z dorostenek, která se v zakončení trápila).
Zápas jsme si užívali a postupně navyšovali skóre. Po dvou třetinách bylo jasné, že soupeřky nám již zápas nevezmou, když na tabuli svítil stav 8:0.
Třetí třetina byla sotva v tréninkovém tempu a na střídačce vládla uvolněná atmosféra. Zápas se zkrátka jenom dohrával. Malou kaňkou pak byl obdržený gól pár minut před koncem. 

Před druhým zápasem to chvíli vypadalo, že nebudeme mít soupeře, protože ani ne půl hodiny před zápasem Budějovice nebyly k nalezení. Naštěstí nakonec dorazily, nebo možná naneštěstí. Holky měly hlavu v oblacích a soupeřky již dávno porazily (minulý zápas dopadl 10:2). Bohužel to nikdo neřekl soupeřkám. Ty hned od úvodních minut vletěly na hřiště s vervou a hladem po vítězství, což nám naprosto chybělo, protože už jsme přeci vyhrály, tak o co jde ;) 
Je pravdou, že jsme neproměnili několik vyložených šancí, že většina obdržených branek byla naprosto smolná, že soupeřky hrály na hraně pravidel (a ještě obrečely většinu výroků sudího), ale také je pravdou, že byly prostě a jednoduše lepší a vyhrály naprosto zaslouženě. Nám nezbývá než se poučit a do příštích zápasů jít s větší pokorou.  
Děkujeme rodičům za podporu a také třem dorostencům, kteří si našli cestu na náš zápas. 

Autor: Gigolo

Panthers Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:1 (4:0, 4:0, 1:1)
Panthers Praha – FBC Štíři České Budějovice 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)