Sépiácká povánoční facka

Jednou to přijít muselo. Sépiáci v prořídlé sestavě bez tří (!!!) stálých beků vyjeli na VŠE, kde jedinou bombou byl protentokrát výkon papírových outsiderů. Jeden z nich zaskočil i oranžové trikoty, z úvodního lednového klání si tak nejmladší mužská rezerva odváží pouze tři body.

Nutno ale dodat, že byly pořádně vydřené. Poslední čtyři roky jsou zápasy hned po Vánocích kritické, protože polovina lidí ještě není rozehraná a ta druhá pro jistotu nesáhla na hokejku. To se projevilo i v prvním klání s v té době posledními Hořovicemi, které však nikomu body nedávají zadarmo. Po úvodním náporu soupeř trochu ožil a rozhodně se nedalo říci, že byl horším týmem na hřišti.

My naproti tomu bojovali sami se sebou, nedokázali jsme kloudně rozehrát a bylo jen štěstím, že ranní termín na Třebešín nepřilákal moc lidí. Zlomil nás neuznaný gól za Bobrovo postavení v brankovišti, byť se o legitimnosti celé situace dalo polemizovat vzhledem k tomu, že sépiácký mistr doklepávač dostal při zakončení ránu do zad.

Vyrovnané skóre i na konci druhé třetiny nás znervóznilo a začali jsme dělat nemyslitelné chyby, které vyvrcholily dvěma brankami soupeře z úniků. Další dvě přišly hned v úvodu třetí třetiny a oheň byl na střeše. Nedokázali už jsme v sobě nicméně najít tolik morální síly, abychom se zápasem něco udělali, byť jsme podobné skóre dokázali zvrátit nesčetněkrát, zejména v juniorech. Jedinou úspěšnou akci tak zapisovatelé zaznamenali až chvíli před koncem po rychlém krosu Paučise na Šimiho, jenže to už na tabuli svítilo 0:5 pro Hořovice. Zasloužená facka po perfektním soupeřově výkonu, jenž vůbec poprvé za celou sezonu znamenal nulový bodový zápis.

Ten byl o to nepříjemnější, že o dvě hodiny později čekala na hřišti nepříjemná Dobříš, které jsme minule naložili třináct fíků jen proto, že prakticky neměla gólmana. Borci v pruhovaných dresech, někteří o více než 20 let starší než my, navíc ztratili body se Žižkovem, takže rozhodně motivaci proti nám bodovat nepostrádali.

Začátek nicméně byl zcela v naší režii. Už po minutě Sokol špatně vystřídal a o další minutku později z těžké dorážky otevřel skóre Tonda. Za pár minut bylo ještě veseleji, neb rychle rozehraná standardka znamenala navýšení náskoku díky Paučisovi, kterému druhým áčkem v utkání udělal radost Tomík. Dobříš se prakticky za celou první třetinu nedostala k vážnější příležitosti.

To už tak úplně neplatilo ve třetině druhé, která se vlekla téměř půl hodiny. Důvodem byla narůstající nervozita zejména na straně soupeře, který v některých soubojích padal až téměř úsměvným způsobem a následnými řečmi se snažil rozhodit ty nervóznější z nás (nutno dodat, že ani od nás to v některých chvílích nebylo úplně sport-friendly). Jako první navštívil trestnou lavici Paučis, následovaný Davidem Šimůnkem, jenž tak prohrál svou velkou sázku o trestné minuty. I ve vlastním oslabení ale dokázali Sépiáci vybojovat nájezd, Vítkova klasická klička do backhandu nicméně protentokrát neslavila úspěch.

Po dalším vyloučení Dejva, tentokrát za sekání, se dokonce musela na popud pánů oficírů uskutečnit uklidňovací schůzka, ve které se jedna strana spíš smála argumentům té druhé a prakticky nic tak nevyřešila. Hodně fyzicky náročná část nicméně změnu skóre nezaznamenala.

Začátek té třetí už ano, když Dobříš ze svého tlaku asi zaslouženě srovnala, byť s velkým štěstím. Zápas si ale sama prohrála o pár chvil poté. Oba týmy šly nejprve do čtyř, když se Paučis po zbytečném hitu do vlastních žeber pokusil usadit dobříšskou střídačku a jak on, tak hráčská lavice soupeře dostala asi nejkurióznější dvě minuty za nesportovní chování v historii, o půl minutky později jej pak doplnil Lávičkos. Minutu a půl trvající přesilovkou čtyři na tři ale Sokol zcela pohrdl, nevystřelil ani jednou a připravil se tak o výtečnou možnost srovnat.

Tu poslední měl v úplném závěru, když při Lávičkosově dalším trestu zasáhl Kuba balonek údajně ve vlastním brankovišti a Dobříš měla možnost nájezdu, jenž po dlouhém míchání skončil někde na Olšanských hřbitovech. Závěrečných 10 sekund už oranžové dresy zvládly a z hodně náročného utkání berou důležité tři body.

Sépiáci Panthers Praha D – Red Dragons B 1:5 online
Sépiáci Panthers Praha D – Sokol Dobříš 2:1 online