Vítězná šňůra Mužů B nepřerušena

Dobrá zpráva z prvního hracího víkendu v novém roce. I mužská rezerva hlásí vítězný vstup do nového kalendářního roku. Ale teď podrobněji.

V sobotu, v době konání švédského mládežnického turnaje Gothia cupu, jsme museli řešit mnoho personálních problémů, protože se časově protínaly zápasy naší mužské rezervy a našeho elitního týmu mužů. Zatímco naše áčko čekal zápas v domácí hostivické aréně, nás čekala cesta do Mladé Boleslavi, kde jsme měli změřit síly s tamní Florbalovou akademií. Na místě nás přivítala zamčená hala a nepříjemné počasí v podobě deště. V prvním vzájemném měření sil jsme tohoto soupeře jednoznačně přehráli, takže plán zněl jasně. Zápas co nejdříve rozhodnout a nepřipustit si žádné komplikace při snaze o protažení vítězné série. Jenže se to snadněji říká, než provádí. Samozřejmě se projevily naplno Vánoční svátky a také to, že někteří nedrželi florbalku i tři týdny. Nebyli jsme si schopni kloudně nahrát, neběhali jsme a celkově výkon by možná těžko stačil i na zápasy nejnižší ligy. Co bylo nejhorší, že jsme nedokázali výkon zlepšit ani ve druhé třetině a skóre na výsledkové tabuli bylo po druhé periodě 5:2 ve prospěch našeho soupeře. Ve třetí části ale nastal obrat. Kluci začali běhat a hned v úvodním střídání se klukům podařilo snížit a dostat k soupeři na dostřel dvou branek. Najednou začalo vše fungovat a přicházela šance za šancí. Krátce po polovině třetí třetiny již bylo vyrovnáno a jen díky naší malé efektivitě se klukům nepodařilo zápas překlopit na svou stranu. Remízový stav po šedesáti odehraných minutách znamenal již třetí prodloužení v sezóně. To rozhodl v náš prospěch po povedené kombinaci Lukáš Pokorný už po 27 vteřinách. Kluci ukázali zejména ve třetí třetině morál a po naprosto hororovém začátku se prokousali ke dvěma bodům do tabulky.

V neděli nás čekal zápas se Startem na jeho palubovce. Náš kádr se navíc zúžil díky omluvám a zranění ze soboty jen na deset lidí v poli, ale již jsme mohli využít posil z áčka (Kölbl a Tomeš) a svou první zkušenost si v týmu mužské rezervy odbyl také Martin Eckstein, který zároveň převzal prapor nejstaršího hráče. Další problém jsme museli řešit na postu gólmana, protože po zažívacích problémech nemohl chytat Zeke a narychlo musel zaskočit Kobza. A nutno dodat, že se toho zhostil na jedničku. V úvodním měření sil nás soupeř jednoznačně přehrál a dopřál nám lekci z produktivity. Toho jsme se chtěli vyvarovat a chtěli jsme navázat na třetí třetinu ze sobotního zápasu. Zápas začal větší aktivitou soupeře, který byl již ve druhé minutě korunován vedoucím gólem. Nutno podotknout, že to ale bylo z jejich strany vše. Od té doby jsme převzali zápas do svých rukou a začali soupeře jednoznačně přehrávat. A pokud se soupeř na nějaký protiútok zmohl, klečel v bráně naprosto spolehlivý Kobza. Kluci ale hráli do obrany velice obětavě a brankáři to značně usnadňovali. Skóre vyrovnali již do poloviny první třetiny a ještě dokázali mnoho šancí spálit. Zejména formace z posil áčka doplněná o Romana Školníka větrala obranu soupeře prakticky v každém střídání. Přesto, že bylo skóre po první třetině vyrovnané, kluci byli přesvědčeni, že tento zápas zvládnou. S tím nastoupili do druhé třetiny, kde to potvrdili i gólově a doslova dokázali soupeře rozhádat. Bylo velice příjemné sledovat, kolik radosti může florbal přinášet. Kluci sázeli jeden gól za druhým a skóre utěšeno rostlo v náš prospěch. Všechny tři formace se hrou bavily, ale přitom nezapomínaly ani na obranu a skvěle pokrývaly ojedinělé protiútoky soupeře. Bohužel jsme se nevyvarovali několika faulů a hned čtyřikrát jsme hráli oslabení, ale i tato činnost byla na jedničku a žádný gól jsme nedostali. Naopak velice hrubé dohrání Šáfiho  v rohu (bohužel po zápase musel navštívit nemocnici v Krči, ale zápas statečně dohrál) vedlo k naší pětiminutové přesilovce, kterou jsme dokázali hned dvakrát využít a tím zpečetili konečný výsledek 8:1 (dle statistik zápasu jsme měli oslabení 100% a využití přesilovek dokonce 200%). Z mého pohledu to byl nejlepší výkon sezóny této party a směle jsem mohl prohlásit, že tentokrát nedokážu vybrat nejlepšího hráče, protože by si tento titul zasloužil každý jednotlivec. Jako důkaz můžu předložit, že i Petr Kölbl byl po první třetině propocený!!! (viz foto) Kdo neviděl, neuvěří.

Děkujeme všem fanouškům, kteří kluky přijeli podpořit.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – FA Mladá Boleslav 6:5p (1:3, 1:2, 3:0 – 1:0) online
Panthers Praha – Start98 Kunratice 8:1 (1:1, 5:0, 2:0) online