Oslabení Junioři berou 2 výhry

V neděli jsme vstoupili do nového roku 16. kolem juniorské ligy v domácí hale na Radlicích. Nutno podotknout, že tým se kvůli probíhajícímu Gothia cupu ve Švédsku musel obejít bez většiny dorostenců, tím pádem jsme byli ve značně oslabené sestavě. I proto dostali šanci kluci z béčka, kteří se ve hře rozhodně neztratili.

První zápas jsme hráli s papírově nejlepším soupeřem celé ligy – Startem 98 Kunratice. První třetina, jak už to ráno bývá, byla ospalejší, nicméně jsme je rozhodně nepodcenili, zápas byl velmi vyrovnaný a na obou stranách se našlo pár pěkných akcí. Naštěstí nás Kříž poslal do vedení jako první. V první třetině byl jeho gól jediný, a tak jsme mohli jít v klidu na přestávku.
Ve druhé třetině už začínal zápas nabírat na obrátkách, čím dál častěji byly vidět tvrdé souboje v rozích a neproměněné gólové šance. Párkrát se nám soupeře dařilo točit na jejich půlce a vytvořit si pár pěkných šancí, které bohužel většinou neskončily gólem. Stav za třetinu 2:2 vypovídal o tom, že poslední část nám Start nedá zadarmo. Začalo se v ostrém tempu, kdy se nám podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, ale náš bývalý hráč v dresu soupeře Adam Kopal nám výhru svými góly nechtěl jen tak dát, proto se bojovalo až do poslední chvíle. Ke konci jsme hráli na jistotu, Startu se nás moc nedařilo napadat a dotáhli jsme to k vítěznému konci. Nutno vyzdvihnout výkon brankáře Dominika Moravce, který zachytal velmi dobrý zápas a myslím, že ho ještě někdy na Áčku uvidíme.

Druhý zápas jsme hráli s posledním týmem tabulky – Fbc Kralupy. Od zápasu se dalo očekávat, že bude snadnější než ranní. První třetina byla z naší strany velmi podceněná a soupeř byl i místy lepším týmem, nicméně jsme i tak zakončili úvodní třetinu s výsledkem 2:0 po dvou nechytatelných střelách Lombina. Po přestávce jsme se vzchopili, soupeři už ubývaly síly, a tak se ze zápasu stal „boj o Kanadu“. Lombino za druhou třetinu nahrál několikrát na gólovou šanci Tvrdkovi, avšak tomu se asi soupeře zželelo a proto góly do prázdné brány nedával. I tak jsme třetinu vyhráli 5:1. V závěrečné části protihráči už skoro ani neběhali, a tak hráči domácích měli gólové Vánoce. Ač jsme byli v oslabené sestavě, tak jsme dokázali uštědřit soupeři drtivou porážku 18:2. Nutno podotknout, že Lombino za tento zápas nasbíral 8 bodů (6+2) a Tvrdek i přes svojí děravou čepel 9 (3+6). Rád bych zdůraznil i to, že třetí třetinu si zahrál i sekretář klubu Honza Sysel. Myslím si, že se nám oba dva zápasy vydařily, hráli jsme zodpovědně, svědomitě a s vysokým nasazením.

Autor: Jenda Tvrdek

Panthers Praha – Start98 Kunratice 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Panthers Praha – FBC Kralupy nad Vltavou 18:2
(2:0, 5:1, 11:1)