Ženy nestačily na Tigers

Hned v prvním novoročním zápase čekal Panterky nelehký soupeř – Ivanti Tigers Jižní Město.

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně a zároveň zodpovědně. Panterky trpělivě bránily a vyčkávaly na chybu soupeře. Šance byly k vidění na obou stranách, více se však v této třetině zapotili obránci hostujícího celku a především skvěle chytající Horňáková. Ač úvodní část zápasu střelecky vyhrál tým z Jižního Města, na góly byl úspěšnější celek Panthers,  který do šaten odcházel s hubeným náskokem 1:0 zásluhou Miklíkové, která se jako první dostala k míčku vybojovanému Pitterlingovou a prostřelila z velkého brankoviště Karli.

Druhá třetina byla pro diváky určitě atraktivní. Tygřice začaly více napadat, avšak pěkné šance byly vidět na obou stranách. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, ani jeden ji však nevyužil. Byli jsme také svědky 3 trestných střílení, kdy je za Panthers neproměnila Vranová, za Tigers se nejdříve neprosadila Billá, následně Beránková již byla úspěšnější. Ač v této třetině Panterky Tigers přestřílely, gólů dal tentokrát více tým hostů a do šaten se odcházelo za stavu 2:4.

Ve třetí třetině již bylo vidět, že Tigers mají více fyzických sil, avšak Panterky bojovaly do poslední chvíle a soupeři nedarovaly nic zadarmo. Na hřišti byla nejvíce vidět bývalá hráčka domácích Steinbachová, která se dostala do několika slibných šancí, bohužel však chybělo štěstíčko v zakončení. Za Tygřice se ještě prosadily Šebestová s Hyršlovou, #princezny se tak po vyrovnaném utkání musely sklonit před soupeřem po výsledku 2:6 a opouštěly Jižák bez bodu.

Ivanti Tigers Jižní Město – Panthers Praha 6:2 (0:1, 4:1, 2:0) online | stream

Poměr střel: 30:23
Počet diváků: 64
Hráčky utkání: Kristýna Karli – Tereza Syslová

Komentář trenéra hostů (Štěpán Weber): „Hráli jsme slušně a s nasazením do poloviny utkání, ale neproměněné šance nás stály ztrátu psychologického kontaktu s o chlup lepším soupeřem. Přesto díky všem za zápas.“

Komentář trenéra domácích (Adam Štegl): „Po vánoční pauze nebylo tempo zdaleka ideální, ale jsme rádi za ubojované tři body. Díky soupeři za utkání.“