Muži si v novém roce poradili s Děčínem

První sobotu roku 2019 se mužský elitní tým v okleštěné sestavě s 10 statečnými postavil v 15. kole Národní ligy proti týmu z Děčína.

Utkání začalo z obou stran opatrně, kdy oba týmy spíše vyčkávaly na chybu soupeře a hrozily z protiútoků. Panterů bylo skoro o polovinu méně než hráčů Děčína, tato taktika byla tedy minimálně na jejich straně zvolena logicky. Chlapci si v první třetině spíše po vánočních svátcích zvykali na míček, z čehož plynula spousta nepřesných přihrávek i zakončení a také stav 0:0, který po první části zápasu svítil na tabuli v hostivické aréně.

Prvního gólu se 33 přihlížejících diváků dočkalo až v 6. minutě druhé části, když se poprvé v této sezoně prosadil domácí Míka. Mírnou herní převahu měl Děčín, nicméně jeho šance troskotaly na blocích domácích, se zbytkem si hravě poradil Slavata, takže do poslední třetiny nastupovali Panteři s hubeným vedením 1:0.

V poslední části už se hra zpřesnila a zrychlila, nebylo se na co šetřit, ač v 45. minutě navyšoval už na 2:0 Hradec, za 5 minut bylo srovnáno, když si i hráči Děčína srovnali mířidla. Vedení zpět na stranu Panthers strhl Lombino, na rozdíl dvou gólů opět odskočili díky Mochanovi. V 54. minutě se ještě Děčínu podařilo snížit, ale byla to jejich poslední trefa do černého. Ač měli šancí více, góly už sázel jen tým Panthers, protože hoši si chytře pošetřili nejvíce sil na konec zápasu. Střelou do prázdné branky zpečetil novoroční výhru 8:3 Lukáš Tomeš.

15. kolo Národní ligy: Panthers Praha – DDM SANEXCZ Děčín IV 8:3 (0:0, 1:0, 7:3) | online

Střely na branku: 27:29
Nejlepší hráči: Tomáš Hradec – Jiří Přeučil
Počet diváků: 33

Komentář trenéra družstva domácích (Kamil Sedlák): „Takticky skvěle zvládnuté utkání. Hráli jsme výborně do obrany, což jsme ve druhé a třetí části dokázali konečně potvrdit i směrem dopředu a dostat se do vedení. Posledních deset minut už byl jeden velký blázinec. Děkujeme soupeři za zápas.“

Komentář trenéra hostů (Zdeněk Vážný): „Odehráli jsme dobrý zápas. Soupeř byl efektivnější ve střelbě. My pracujeme dál, čeká nás ještě dlouhá cesta. Díky za zápas.“