Junioři brali před zimou body do zásoby

V předvánoční sobotní ráno jsme se sešli v krásném počtu 15+2 v benešovské aréně s jasným cílem, nadělit si k Vánocům pod stromeček šest bodů.  Pořadatelská služba nám ovšem připravila nemilé zjištění, že budeme muset sdílet šatnu, o velikosti těch radlických, s naším ranním soupeřem – Spartou.

Úkol zněl jasně, zahrát  1-2-2, nasázet góly a vyhrát. První třetinu jsme byli na balonku, dařilo se nám kombinovat, určovali jsme tempo hry a ojedinělé brejky se až na pár výjimek dařilo likvidovat ještě před tím, než byly nebezpečné. Za zmínku stojí Lombinův backchecking, kdy zastavil break 2 na 0. Zapnul motory a po vzoru svých domácích automobilek, jako jsou Ferrari nebo Lamborghini, rozmetl vše co mu stálo v cestě. Soupeř se přeci jen dostal i do dalších akcí, ale ty likvidoval výborně chytající Hušák. Skóre utkání otevřel po kombinaci s Lombinem v sedmé minutě Mánek. Ve čtrnácté minutě nám soupeř nabídl přesilovou hru, a tu jsme náležitě po minutě a padesáti osmi sekundách využili. Stav 5:0 po první třetině vypadal slibně. Ve druhé třetině jsme inkasovali hned v druhé minutě, na což jsme dokázali odpovědět za půl minuty a následně zvýšit po dalším sparťanském vyloučení. Když se Spartě podařilo vstřelit druhý gól, přepnuly se naše mozky na nižší otáčky a začali jsme hrát sparťanské tempo. Začali jsme tvořit ztráty na středu, ze kterých dokázal tvořit sparťanský Riley. Ten nejednoho Pantera poslal do bufetu na párek. Začala přestřelka o šestibrankové vedení, ta přetrvávala až do konce třetí třetiny. Přetahovaná skončila o sedm gólů, kdy se skóre zastavilo na konečných 12:5 pro naše barvy. Vítězství to sice bylo, ale ze zápasu si musíme odnést ponaučení, že i se soupeřem nižších papírových předpokladů musíme udržet pořád tempo a nenechat se ukolébat k nižší aktivitě.

Po třech hodinách a návštěvě místních krás, nás čekal zápas s Falcony. Cíl tohoto zápasu byl dobrousit systém 1-2-2 a při tom bránit nejproduktivnější dvojici soupeře Škrdla – Řádek. Hned ze začátku utkání se ukázalo, že to nebude úplně jednoduchý zápas, když inkasoval Brskovský z hole Řádka. Menší vsuvka – Falconům se podařilo v minulém zápase porazit Kobylisy, jejichž základ tvoří hráči, kteří pravidelní nastupují v soutěži jako naše mužské „Áčko“ – v Národní lize. Do konce první třetiny se nám dařilo plnit pokyny, vracet se do obrany, a když už něco prošlo na branku, chytl to výborně chytající Dan. Za zmínku stojí akce Jendy Tvrdka z desáté minuty, který si obhodil dva soupeře, oběhl je a pak zakončil. Třetina skončila 5:1 z našeho pohledu. Falconi se ozvali zase ze začátku třetiny, kdy jsme obdrželi smutně odražený balón, od ramene Malého, se kterým nemohl gólman nic dělat. Pak jsme se míčku ujali zase my a začala kompletní destrukce soupeře v podobě naší druhé lajny Petrák – Florianová(Waldhauser) – Žiška. Kluci předváděli divákům neuvěřitelné akce, které by se neztratily ani na MS. Na třetí třetinu soupeř vsadil na druhého brankáře, nicméně naše úderná dvojice Žiška – Waldhauser mu to nechtěli udělat jednoduché a již po 16 sekundách musel lovit kulatý nesmysl ze své branky. Na 10:2 upravoval Mattes s Lombinem a dvojice Žiška – Waldhauser vsítila poslední regulérní gól pro naši stranu. Ve třetím dějství se objevilo pár chyb na středu, z čehož pramenily další dva inkasované góly z hole Škrdly.  Nicméně více jich už nestihl a tři body pro nás zůstaly výsledkem 11:4 neohroženy.  

Panteři si tak nadělili pod stromeček 6 bodů a přezimují na prvním místě s poměrně velkým bodovým náskokem. Jestli si kluci dají do nového roku předsevzetí, že budou hrát aspoň tak dobře, jako hráli v první polovině sezóny, určitě dotáhnou své vítězné tažení dokonce. Klukům přejeme hodně štěstí na turnaji ve Švédsku. 

Děkujeme rodičům a divákům za podporu a přejeme krásné prožití vánočních svátků a jen to nejlepší do nového roku 2019.

Autoři: Martin Mattes a Lukáš Hušek