Ženy přezimují v klidném středu tabulky

Poslední předvánoční víkend spojeným s laděním všeho na sváteční režim znamenal ligové vystoupení našich princezen, které doma v Hostivicích přivítaly Brno a kromě toho tam bylo ještě několik dalších specialit.

Kromě toho, že hned od rána v hale proběhl tradiční Panthers Cup pro naše nejmenší mláďata, se každý tým mohl pochlubit v sestavě s jednou posilou ze zahraničí a zasvěceným fanouškům byly známy obě. V bílém dresu domácích totiž poprvé letos nastoupila Tereza Pitterlingová, která absolvovala studijní pobyt ve Finsku, kde nastupovala i v nejvyšší soutěži za Koovee a nutno uznat, že se nám vrátila ještě lepší, než jsme ji tam v létě s trochu obav posílali :-)

V růžovém dresů hostů pak nastoupila Zuzana Hubáčková – sestra Terezy Hubáčkové, která za nás hrála ještě loňskou sezonu a tu letošní tráví pro změnu ve Švédsku.

Úvodní třetina pak ale nebyla ani od jednoho týmu odehraná tak, že by se tím chtěl chlubit a byly to spíše holky z Brna, které byly lepší a projevily více chuti. Naše děvčata vypadala, že jsou myšlenkami spíše už o dva dny dále a po nevýrazné první periodě svítil na tabuli nerozhodný stav 1:1.

Na to reagovali domácí trenéři sice očekávatelným krokem, tedy stažením hry na dvě formace, do mikin a pro švihadlo však putovaly hráčky z první řady a hned v druhé minutě dávala Lucka Florianová svůj již druhý gól v zápase na 2:1. O minutu později to bylo již 3:1, kdy Syslová skvěle trefila vzdálenější vingl Krištofové poté, co ji nalezla Steinbachová a byla to mimochodem také první branka utkání, která padla v plynulé hře – všechny tři předchozí góly padly ze standardních situací.

Následovala přetahovaná, kdy Brňačky stáhly vedení Panterek a ty ho opět navýšily – Florianová zkompletovala hattrick branka Miklíkové pak znamenala také první bod za asistenci v obnovené premiéře Pitterlingové.

Třetí třetina už nebyla ze strany domácích hráček tak produktivní, ale měly ho pod kontrolou a nechaly soupeřky občas zaklepat na branku Červové, ale ta měla po většinu času již povánoční inventuru a tedy staženou roletu.

Takže pozitivní vítězství před Vánocemi, které nás udržuje na sdíleném šestém místě, nicméně nutno dodat na spíše trápícím se soupeřem a také nutno dodat, že se značnými rezervami na naší straně. Fanouškům ponejvíce chyběla hráček s Panterem na prsou chuť sbírat body za vstřelené branky a nabídnuté asistence, které – dle jejich slov – častokrát ležely na zemi.

15. kolo Extraligy žen: Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 7:5 (1:1, 5:3, 1:1) | online | stream

Poměr střel 29:21, Přesilovky 1:0, bez využití, 46 diváků

Nejlepší hráčky: Lucie Florianová (Panthers), Andera Dernerová (Židenice)

Vyjádření vedoucího domácích (Jan Tůma): „Děkujeme soupeři za utkání. S vývojem jsme spokojení, ale stále máme rezervy, na kterých musíme pracovat. Přejeme všem klidné prožití vánočních svátků! UŽ SI TO SEDÁ!“

Vyjádření trenéra hostů (Jiří Starý): „Poměrně vyrovnaný zápas kde rozhodovala kvalita zakončení a v tom nás soupeř jednoznačně předčil. Děkujeme za zápas a přejeme všem krásné Vánoce.“