Zápasy Juniorek byly jako nebe a dudy

Juniorky si vyjely zahrát zápasy s dvěma pražskými týmy do Českých Budějovic, a to hned na 9. ráno.

První zápas nás čekal s týmem Black Angels, který se do Budějovic dostavil v 7 statečných. Přesto, jak řekl jejich trenér na konci, to úplně stačilo. První a druhou třetinu snad holky byly ještě myšlenkami v posteli, protože náš výkon nebyl nijak přesvědčivý. Chvilkami se objevovaly chyby v systému, které jsme snad nedělaly, ani když jsme s ním začínaly. To vše s naším nasazením (které nebylo nijak velké) zapříčinilo, že jsme po druhé třetině prohrávaly 0:4. Ve třetí třetině konečně přišlo zlepšení. I přesto jsme žádný gól nevstřelili, za což soupeři mohou vděčit také jejich brankařce. Přišla tak tedy první prohra této sezóny. Ale stejně bych za tento zápas chtěla pochválit Denisu a Terku, které předvedly perfektní výkon.

Do druhého zápasu jsme nastupovaly s tím, že chceme zlepšit naši hru, a to se nám podařilo. Holky hrály jako vyměněné, nasazení bylo více než dobré. Po první třetině jsme vedli 4:1 a do druhé třetiny jsme šly s tím, že nechceme polevit a přidáme góly. To se nám povedlo, ovšem Sparta nepřestávala hrát ani za stavu 6:1 a za 5 minut zvládla náš náskok stáhnout třemi góly na 6:4. Na začátku třetí třetiny jsme přidaly ještě dva góly, z toho jeden v přesilovce, a to bylo vše. Tedy alespoň od nás. Sparta se nevzdávala a začala opět střílet góly. Nakonec zápas skončil 8:7 v náš prospěch, za což můžeme vděčit opět jen naší brankářce Elišce, která předváděla stejně jako v prvním zápase skvělé zákroky. Mimo jiné si pochvalu zaslouží i Maky s Pájou, které tento zápas také poctivě odmakaly.

Vánoční pauzu tedy díky naší prohře strávíme na 2. místě, právě za Black Angels, které jsme sice v prvním vzájemném zápase porazily, bohužel ale máme méně vstřelených gólů. Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům, kteří nás celoročně podporují, jezdí s námi na zápasy a fandí nám. Také bych chtěla popřát všem klidné vánoční svátky a šťastný vstup do roku 2019. Budeme se těšit v příští polovině sezóny.

Autorka: Eliška Škvorová

Panthers Praha – Black Angels 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Panthers Praha – Acema Sparta Praha 8:7 
(4:1, 2:3, 2:3)